reMarkable işletim sistemi Android cihaza nasıl kurulur?

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
reMarkable adında elektronik not almaya yarayan bir ürün var.
Monokrom ekrana sahip ve sanırım yalnızca not almaya yarıyor bu alet. İlk versiyonunun fiyatına internette rastlayamadım fakat 2. versiyonu ₺8.500'den başlıyor, bazı özelliklerine göre ₺15.999 fiyatına kadar ulaşıyor.

İncelemek için:

Ürünün işletim sistemi için "Codex İşletim Sistemi (Linux Tabanlı)" yazıyor. Bunu herhangi bir Android cihaza kurabilmenin yolu var mı? İşletim sistemi açık kaynak kodlu mu?

Rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Sizin bir bilginiz var mı acaba? @Linux Aliskanligi @Linuxginar

Son düzenleme:
Fazla fikrim yok, müsait zamanda göz atarım ama.

Monokrom ekrana sahip ve sanırım yalnızca not almaya yarıyor bu alet. İlk versiyonunun fiyatına internette rastlayamadım fakat 2. versiyonu ₺8.500'den başlıyor, bazı özelliklerine göre ₺15.999 fiyatına kadar ulaşıyor.

İncelemek için:

Ürünün işletim sistemi için "Codex İşletim Sistemi (Linux Tabanlı)" yazıyor. Bunu herhangi bir Android cihaza kurabilmenin yolu var mı? İşletim sistemi açık kaynak kodlu mu?

Rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Sizin bir bilginiz var mı acaba? @Linux Aliskanligi @Linuxginar
Ürünün asıl olayı e-ink ekran, neden Android bir cihaza kurmak istiyorsunuz ki?

Son düzenleme:

İncelemek için:

Ikisi de ayni cekirdegi kullansa da donanim uyumsuzluklari olsun (en basitinden ekran kontrolcusu icin surucu sagladigini sanmiyorum reMarkable'in) pek mumkun gorunmuyor.

Yalnizca not almak icin Android yetmiyor mu?

Ürünün asıl olayı e-ink ekran, neden Android bir cihaza kurmak istiyorsunuz ki?
Android derken yani bir tablete vs. ROM kurmak gibi olur mu demek istemiştim.

Ikisi de ayni cekirdegi kullansa da donanim uyumsuzluklari olsun (en basitinden ekran kontrolcusu icin surucu sagladigini sanmiyorum reMarkable'in) pek mumkun gorunmuyor.
Android'den kastım ROM olarak yüklenir belki diye. İkisi de Linux tabanlı ya ondan dedim. Eğer başka türlü oluyorsa o da olur yani.
Yalnizca not almak icin Android yetmiyor mu?
Heves işte ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı