Remux 1080p vs Blu-ray 4K

Meetri

Hectopat
Daha fazla  
4K film indirmek istiyorum fakat Blu-ray 4K 20GB iken remux 1080p 30 küsur GB oluyor. İzleyebileceğim en iyi görüntü kalitesinde izlemek istiyorum bu yüzden 4K Blu-ray indirmeyi düşünüyorum fakat remux 1080P'nin bu kadar yüksek boyutlu olması beni tereddütte bırakıyor. Remux 1080p Blu-ray 4K'dan daha iyi görüntü veriyor olabilir mi? Eğer daha iyi görüntü vermiyorsa neden boyutu 4K Blu-ray'den daha yüksek?

1080p Remux olan kırpılmamış ham Blu-ray'ın mkv formatına dönüştürülmüş hali.

Gerçek 4k Blu-ray 20 GB olmaz. 60-70 GB arası bir şey olur. Muhtemelen o BDRip 4k'dır. Bi ham blu-ray kalitesine asla ulaşamaz ama yine de fena değildir. Bi yandan HEVC'dir(x265) 4k olanı önerebilirim. Ama dediğim gibi Remux bluray'ler hiçbir şekilde kırpılmaz sadece gereksiz dil ve ses dosyaları çıkarılıp m2ts uzantısı mkv dönüştürülmüş sürümüdür.

1080p Remux olan kırpılmamış ham Blu-ray'ın mkv formatına dönüştürülmüş hali.

Gerçek 4k Blu-ray 20 GB olmaz. 60-70 GB arası bir şey olur. Muhtemelen o BDRip 4k'dır. Bi ham blu-ray kalitesine asla ulaşamaz ama yine de fena değildir. Bi yandan HEVC'dir(x265) 4k olanı önerebilirim. Ama dediğim gibi Remux bluray'ler hiçbir şekilde kırpılmaz sadece gereksiz dil ve ses dosyaları çıkarılıp m2ts uzantısı mkv dönüştürülmüş sürümüdür.
Remux bluray 4k filmler 60gb küsür oluyor doğru. Fakat bulmak gerçekten kolay değil. Sizce bulduğum zaman bdrip 4k mı indirmeliyim yoksa remux 1080p mi hangisi daha iyi görüntü verir?

Remux bluray 4k filmler 60gb küsür oluyor doğru. Fakat bulmak gerçekten kolay değil. Sizce bulduğum zaman bdrip 4k mı indirmeliyim yoksa remux 1080p mi hangisi daha iyi görüntü verir?
Monitörünüz veya TV'niz 4k değilse asla gerçek 4k kalitesini elde edemezsiniz. Monitörünüzün verebildiği en iyi kaliteyi alırsınız. Üstelik sizin bahsettiğiniz 4k bluray'ın riplenmiş versiyonu BDRip 4k. Yani çözünürlük 4k ama dediğim gibi kırpılmış görüntüde kayıplar çok rahatsız etmese de yine de mevcuttur.

2'si arasında 1080p remux elbet daha iyi kalite verecektir çünkü kırpılmamıştır. Ama monitörünüz zaten 4k değilse gerçek 4k bluray'e bile gerek yok o farkı anlamazsınız. 1080p remux veya 4K BDRip yeterli olacaktır.

Dostum kesinlikle 1080p Remux daha iyi görüntü kalitesi veriyor.

Örnek olarak şöyle söyleyeyim, elimde Karlar Ülkesi (2013) 'den 3 farklı versiyonu var. Birisi 1080p Remux ve 31GB gerçekten cam gibi kalitede ve aynı zamanda ışıklar, renk geçişleri vb. kusursuz, hiç karıncalaşmıyor veya pikselleşmiyor. Bir tane 4K var ve 22GB boyutunda buda remux diye geçiyordu indirirken fakat bunda çok belli görüntü sıkıştırılmış ve bi çirkin gözüküyordu açıkçası beni rahatsız etti(benim gibi kalite takıntısı olan bir ruh hastası değilsen sorun olmaz yine izlenilir ve gayet iyi) fakat bir tane de 4K Remux var ama o gerçek Remux 68GB boyutunda ve gerçekten görsel şölen.

1080p TV de 1080p Remux ile 4K Remux aynı gözüküyor ama 4K TV de 4K Remux aşırı fark yaratıyor (22GB 4K Remux olanını listeye eklemedim, o her türlü çirkin)

Asıl soruya gelirsek 1080p Remux filmden her türlü daha iyi bir görüntü alırsın 20-30GB 'lara 4K Remux film olmaz min 55GB falan olması lazım karşılaştıklarıma göre.

Konunun üzerinden 1 seneden fazla geçmiş bakan olur mu bilmiyorum ama daha sonra bakıcak arkadaşlar için faydası olur diye yazmak istedim yukarıda arkadaşlar çoğunu demiş zaten 4k Remux ve BD Remux üstüne tanımam bunlar ham görüntülerdir işlem görmemiştir monitör ve ekran kartı çok önemli gerçek 4k görüntüyü almanızda hatta monitörün büyüklüğü bile yani tam anlamıyla 4k kalitesi için büyük ebatlı 4k tv de izlenmeli hatta nasip olursa ileride hayalim 4k projeksiyon almak eminim sinemadan farksız olur filmleri asla Türkçe Dublajlı bu şekilde aramayın bir sürü torrent sitesi var burdan site önerisi vermek pek doğru olmayabilir o sebeple paylaşamıycam dublajına da gelince yine Türkçe Dublaj siteleri var şuan en aktif olan 1 tane kaldı sanırım filmin FPS değeri ve süresi tutarsa o dublaj o içeriğe tam oturcaktır dublajı indirdiğiniz filme eklemek için mkvtoolnix programını kullanabilirsiniz görüntüyü ve sesi bozmadan yani convert etmeden ekler. Ms lik kayma olursa ses ve görüntüde yine mkvtoolnix ile delay da verebiliyorsunuz sese

Konunun üzerinden 1 seneden fazla geçmiş bakan olur mu bilmiyorum ama daha sonra bakıcak arkadaşlar için faydası olur diye yazmak istedim yukarıda arkadaşlar çoğunu demiş zaten 4k Remux ve BD Remux üstüne tanımam bunlar ham görüntülerdir işlem görmemiştir monitör ve ekran kartı çok önemli gerçek 4k görüntüyü almanızda hatta monitörün büyüklüğü bile yani tam anlamıyla 4k kalitesi için büyük ebatlı 4k tv de izlenmeli hatta nasip olursa ileride hayalim 4k projeksiyon almak eminim sinemadan farksız olur filmleri asla Türkçe Dublajlı bu şekilde aramayın bir sürü torrent sitesi var burdan site önerisi vermek pek doğru olmayabilir o sebeple paylaşamıycam dublajına da gelince yine Türkçe Dublaj siteleri var şuan en aktif olan 1 tane kaldı sanırım filmin FPS değeri ve süresi tutarsa o dublaj o içeriğe tam oturcaktır dublajı indirdiğiniz filme eklemek için mkvtoolnix programını kullanabilirsiniz görüntüyü ve sesi bozmadan yani convert etmeden ekler. Ms lik kayma olursa ses ve görüntüde yine mkvtoolnix ile delay da verebiliyorsunuz sese
Dostum ben aynısını altyazı için yapmak istiyorum, nasıl yapacağım ? Yani filmin görüntü ve ses kalitesini bozmadan filme altyazı eklemek istiyorum, yine dediğin programla yapabilir miyim bunu ?

Hocam konuyu hortlatıyorum öncelikle ben de 4K remux film indirmek için araştırma yapıyorum fakat çoğu filmin 4K remux olarak mevcut değil. Nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle testere film serisi ve narnia günlüklerini arıyorum bulamadım... @yusuf355

Yeni konular

Geri
Yukarı