Renault Clio 0.9 TCe alınır mı?

Dizeller pahalı gibiydi hocam ama aklımda bulunsun bakayım, teşekkürler.
Egea'ların benzinlileri hep 1.4 atmosferik oluyor. Keşke en başından 1.0 bile olsa turbo getirselermiş ülkeye.
Bu aralar o modellerin fiyatları düşüşte hocam. 1.6 bulamassanız 1.4'lere yönelmeyin lütfen, 1.3 multijetler de gayet yeterlidir.

TCe motorlar iyi diye duymuştum düşük motor hacmine rağmen iyi performans veriyormuş. Volkswagen polo da düşünülebilir.

Turbo oluşu sayesinde biraz torku hissettiriyor, sollamalara çıkarken falan üzmüyor. Tabii kapasitesi belli, öyle uçayım kaçayım arabası değil.

Polo'ların 1.0 TSI'larına bakıyorum, genelde bütçemi aşıyor ama aklımda olacak yine de. Aynı gruptan Ibiza ve Fabia'lar da hoşuma gidiyor. Öneriniz için teşekkürler.

Fiat / Egea / 1.6 Multijet / Urban / 2017 Fiat Egea 1.6 MJET URBAN sahibinden.comda - 1007944919 Bende bir ilan atayım bari hocam. Bahsi geçen araçlardan tartışmasız daha performanslı ve donanımlı bir araç. Multijet motorun sorunsuzluğu da cabası.

Fotoğraflara detaylı bakmadım eksper fotoğrafı varmış ben alttan boyalı parçalar kısmından baktım, sanırım araç patlak hocam fotoğraflarda ki eksper raporuna göre.
Değişeni varmış hocam ama favorilere ekleyeyim kalsın yine de sağ olun.

Bu dizel motorlarda 100.000 km'yi geçince ölür bayılır falan yazanlar oluyor, o gerçek mi? Bu araç 90.000 km olmuş mesela, dert açar mı yoksa onlar hurafe mi? Hiç dizel kullanmadım bilgi sahibi değilim, saçma bir soruysa kusura bakmayın.

Bu dizel motorlarda 100.000 km'yi geçince ölür bayılır falan yazanlar oluyor, o gerçek mi? Bu araç 90.000 km olmuş mesela, dert açar mı yoksa onlar hurafe mi? Hiç dizel kullanmadım bilgi sahibi değilim, saçma bir soruysa kusura bakmayın.
Hocam milletten değil de en önce dizel nedir benzin nedir ne değildir cart curt işin tekniğini filan iyice kavrayın. Ondan sonra bu tarz konulara yaklaşımınız çok daha farklı oluyor.

Bu motoru uzun süre ailecek Doblo'da tecrübe etmiştik. 65-70 binlerde alıp 130 bine kadar kullandık. Periyodik bakımları hariç bize hiç masraf çıkartmadı. Bu motorlar torklu ve güçlü motorlar, 100 binden sonra ölür bayılır olayları tamamen saçmalıktan ibaret. Pişman edecek bir motor değil yani kesinlikle ne performans tarafında ne sorun çıkartma vs.

Geri
Yukarı