Renault Kangoo 3 çalışırken vitese geçmiyor

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bizim aracımız Renault Kangoo 3.
Renault Kangoo 2010 105 HP 6 ileri vites 1.5 dCi.
Araç çalışırken vitese geçmiyor. Galiba baskı balata bitmiş.
Başka nedenleride olabilir ama tahminimiz bu yönde.
Sizce baskı balata değişimi olursa kaç para bir masraf çıkarır tamirci?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an hangi ildesiniz bilmiyorum ancak benim yaşadığım şehirde baskı balata değişimi için işçilik 1000-2000 arası fiyat yazıyorlar. Sizin aracın parçasıda 3000-4000 arası değişiyor. En kötü sizden bir 4-5k çıkar gibi duruyor.

Ankaradaysan yardımcı olayım kardeşim. debriyaj bilyası dedikleri baskı balatayı volan ayıran bir parça var. O önceki baskı balata bakımında değişmediyse arızalanmıştır. Bendimde aracım 6 ileri 110Hp olan versiyon Laguna 3. Aynı baskı balatayı kullanıyorlar. Ben 3-4 ay önce değiştirdim. O zaman 5.750tl ye değiştirdim hepsini. Şu anda da 8-8.5 arası tutar.

Bu araçlarda oynar volant olduğu için her baskı balatada volantta değişiyor. İçindeki yay boşluk yapıyor. Buda sallanma sarsıntı geç çalışma gibi sorunlar Yaratıyor. Ben tanıdığım bir arkadaş Volant işi yaptığı için ondan güçlendirilmiş tamir edilmiş volant aldım taktım.

@R. Berat YAŞAR @Mert Can Urcan @orhangulasti
Hocalarım İstanbul Eyüpsultan'dayım en yakın ustaya gittim.
Bana dandik devre setine 6500 orijinaline 10500 çekti.
10500 olana işçilikle 12900 dedi.
@orhangulasti hocam o bilye içinde sadece 1700 TL çekti parçacı ustaya.
Yani baya saplamaya çalıştı ustamız.
Şimdi ne önerirsiniz bana? Yönlendirebileceğiniz sağlam usta var mıdır?

Ustam bu internette 2500e 3500e de var 8500e de var şimdi ustaya desen diyecek yok o iyi değil falan tanıdık ustada yok babam bi oraya git bi buraya git fiyat sor diyor. Sanki telefon icat edilmemiş gibi gidip adama yerinde soruyorum. Sağlam bir usta bulmam lazım İstanbul Eyüp çevresinde arabayı 1.viteste götürürüm. Çekiciye para vermeyelim bir de.

Son düzenleme:
Gaziosmanpaşada Beytullah var. Parçanı al kendin götür. Değiştirsin. 2-3K arası işçilik alırlar çoğu yerde. Volant değiştirmen gerekiyor. Debriyaj bilyasına ben 1250TL vermiştim değiştirirken. Çok artmış olamaz. Eğer ayrı ayrı uğraşmak istemiyorsan valeo oem yedek parça üreticisidir. bu firmanın ürününü kullanabilirsin. Set olarak fiyatıda uygun. Oto Erdemi tanırım. Sürekli muhabbetimde vardır. Parçada alırım. Aynı şekilde Akbay Renault ve Oto Ahmettende parça alırım. Oto Erdeme güvenebilirsin.

Bunu al. Birde şanzıman yağı ve fren hidroliği al. Götür ustaya değiştirsin. Fren hidroliği debriyaj hidrolikle bastığı için söküldüğünde eksiliyor. Üstünü tamamlamak için alınıyor. Şanzıman yağıda zaten boşalıyor baskı değişiminde yenisi dolduruluyor.

Gaziosmanpaşada Beytullah var. Parçanı al kendin götür. Değiştirsin. 2-3K arası işçilik alırlar çoğu yerde. Volant değiştirmen gerekiyor. Debriyaj bilyasına ben 1250TL vermiştim değiştirirken. Çok artmış olamaz. Eğer ayrı ayrı uğraşmak istemiyorsan valeo OEM yedek parça üreticisidir. Bu firmanın ürününü kullanabilirsin. Set olarak fiyatı da uygun. Oto Erdemi tanırım. Sürekli muhabbetimde vardır. Parçada alırım. Aynı şekilde Akbay Renault ve Oto Ahmettende parça alırım. Oto Erdeme güvenebilirsin.

Bunu al. Bir de şanzıman yağı ve fren hidroliği al. Götür ustaya değiştirsin. Fren hidroliği debriyaj hidrolikle bastığı için söküldüğünde eksiliyor. Üstünü tamamlamak için alınıyor. Şanzıman yağıda zaten boşalıyor baskı değişiminde yenisi dolduruluyor.

Teşekkürler yardımlarınız için. Şu an eski bir ustamız vardı onunla görüştük 1 saate gelip arabayı götürecek uyguna halledecektir. İlgilenirseniz arabayı aldıktan sonra yazarım burayada.

Teşekkürler yardımlarınız için. Şu an eski bir ustamız vardı onunla görüştük 1 saate gelip arabayı götürecek uyguna halledecektir. İlgilenirseniz arabayı aldıktan sonra yazarım burayada.
Sizde taş çatlasın alacağı para 9.5 bin tl olmalı. Size parçanın fiyatını attım. Fiyat bilgisini yazarsanız teklif ettiği ona göre değerlendirelim

Sizde taş çatlasın alacağı para 9.5 bin tl olmalı. Size parçanın fiyatını attım. Fiyat bilgisini yazarsanız teklif ettiği ona göre değerlendirelim
Babama 4750 TL gibi bir fiyat söylemiş tahmini. Arabayı 1 saat önce gelip aldılar. Yarın akşama hazır olur galiba. Ama elektrikçiyede baktırcaklar arabanın birkaç ufak tefek sorunu var onlarla bakalım ne diyecek.

Abi Volant dağılmış falan demiş usta babama toplam 10500 TL demiş işçilikle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı