Renault Megane vs Toyota Corolla

corollad4d

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 araç arasında kaldım. 2024 model Renault Megane 1.3 TCe touch vs 2024 1.5 dream Corolla, sizce hangisi alınmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi düşüncelerime göre, Megane'ın artı noktaları:
  • 1.3TCe 140Hp Turbo Motor
  • EDC 7 İleri Çift Kavramalı Şanzıman
  • Orta Sertlikte Süspansiyon Yapısı (Kabin içi konfor açısından)
  • Yalıtım
Corolla'nın artı noktalarına gelecek olursak:
  • Yol tutuşu (özellikle burun dirayeti konusunda Corolla'yı yoldan çıkarmak biraz zor)
  • Arkada bağımsız süspansiyon
  • Parçaların sorunsuzluğu
  • Daha düşük bakım maliyetleri
Gibi gibi bu liste uzar gider. Performans ön plandaysa Megane çok daha cazip bir seçenek haline gelecek iken "aile kullanımı" şeklinde tabir edilen tipte bir kullanıma sahipseniz Corolla öne çıkacaktır. Evet yokuşlarda veya ani sert hızlanmalarda CVT şanzıman sürekli bağırıyor diyebilirsiniz fakat önemli olan bunu araç kullanırken ne kadar sıklıkla yaşayacağınızdır. İki aracın da çok detaylı incelemeleri mevcut. Gerekirse de gidip bayilerde test sürüşleri yaparak karar vermeniz en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum.

Arkadaşlar 2 araç arasında kaldım. 2024 model Renault Megane 1.3 TCe touch vs 2024 1.5 dream Corolla, sizce hangisi alınmalıdır?

Duygular Megane der ama mantık derseniz Corolla. Megane çift kavrama otomatik eninde sonunda arıza çıkarmasa bile kavrama ve baskı balata değişecek fiyatlarını araştırın derim, çok pahalı. Renoların her zaman iç mekanı daha erken aşınır ayrıca. Onun harici güzel araç, daha modern duruyor.
(Tabii bu benim görüşüm)
Yakıt olarak ikisi de benzer yakar, ikisi de işinizi görür artık hangisini beğenirseniz.

Kesinlikle Megane ama touch değil icon alın.
Bir de cam tavanlı olursa.
1.5 dCi icon+cam tavanlı beyaz renk Megane'ım vardı çok iyiydi. Şimdi Ford Focus var Megane'ı aratıyor.
Megane koltukları daha rahattı, daha genişti, multimediası daha kullanışlıydı, görünüm muazzamdı.

Geri
Yukarı