Renault Tailant 65 BG'yi 167.000 TL'ye almak isteyen arkadaş

İnsanların tercihine saygı duymak gerekiyor, herkesin ihtiyaçları farklıdır, belki arka diz mesafesi veya çocuklarını bindireceği için masa olması, bagajının 528lt olmasını beğenmiştir, belki tipi hoşuna gitmiştir bilemeyiz ama her arabanın artısı eksisi var. Fiyatının böyle olması da malum dolar/euro kurundan dolayı. Ben de bugün araba alacak olsam C sınıfı 2.el yerine B sınıfı sıfır almayı tercih ederim, bu tamamen kişilerin beklentileri ile ilgilidir. Ha 65bg Taliant alır mıyım? Almam. En azından 1.0 turbo motorlusunu tercih ederim ama arkadaşınız zaten 167bine bile borç harç çıkabiliyorsa ve hızlanması ile ilgili bir sıkıntısı yoksa kabul ediyorsa kendi tercihidir.

Not: Araç 65bg, 60 diye başlık açılmış düzelttim.
Sen karışma hocam. Iki gün sonra senin tavsiye ettiğin arabayı alıp beğenmediğinde sen kötü olursun.
Aynen, bu gibi durumlarda karışmamak en iyisidir. Fakat ben konuyu açan arkadaş yerinde olsam arkadaşa motor, şanzıman, donanım, beygir, güç gibi seçeneklerden ziyade 2 hava yastığı olduğu için almasını tavsiye etmem. Donanım, motor, konfor, yalıtım, tasarım hepsi göreceli tercihlerdir ve alacak kişiler tercih ediyorsa saygı duyarım fakat hava yastığı eksikliği herkesin için tek gerçektir. Bu nedenle ne Egea'nın Fire donanımını ne de Taliant'ın Joy donanımını tavsiye etmem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı