Render için 10000 TL'ye ultrabook önerisi

• Konuyu başlatan mstf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 3B
O neden oluyor 2K ekrandan mı?
Genelde Huawei Matebook serisinde ışık sızması şikayetleri var. 2K olmasından kaynaklı değil sanırsam.
Bugün Matebook 14 Ryzen 7 4800H 512GB olaı elime geldi. ESC ve touchpad sıkıntıları yok. Işık sızması çok az seviyede. Windows 11 e temiz kurulum yaptım. Şu an çok iyi görüntüsü çalışması estetiği dokunmatiği. Şarj ve ısınma konusu da çok iyi. Sadece render alırken ne olacak aklımda o var. Bir de ilerleyen zamanda 512 GB 1 TB veya 2TB yaparsam çok güzel olacak.

Son düzenleme:
Genelde Huawei Matebook serisinde ışık sızması şikayetleri var. 2K olmasından kaynaklı değil sanırsam.
Bugün Matebook 14 Ryzen 7 4800H 512 GB olaı elime geldi. ESC ve touchpad sıkıntıları yok. Işık sızması çok az seviyede. Windows 11'e temiz kurulum yaptım. Şu an çok iyi görüntüsü çalışması estetiği dokunmatiği. Şarj ve ısınma konusu da çok iyi. Sadece render alırken ne olacak aklımda o var. Bir de ilerleyen zamanda 512 GB 1 TB veya 2TB yaparsam çok güzel olacak.

D16 düşünüyorum şu ışık sızmasından dolayı ama 8 GB RAM yeter mi o var seninki 16 mı?

Bence Macbook Air M1 dışında alacağınız herhangi bir laptopa verdiğiniz paraya yazık edersiniz. Oyun oynamayacaksınız, render alacaksınız ve ultrabook istiyorsunuz. M1 çipli bir Macbook bunu hem hızlı yapar hem de ısınmadan. Ayrıca kasa kalitesi, klavyesi, touchpad'i, ekranın renk gamutu ve özellikle 21 saatlik pil ömrü gibi özelliklerde aynı fiyata muadili yok.

Oyun oynayacak olsanız Windows ısrarınızı anlarım ama bence Macbook dışında bir cihaz düşünmeyin.

Bence MacBook Air M1 dışında alacağınız herhangi bir laptopa verdiğiniz paraya yazık edersiniz. Oyun oynamayacaksınız, render alacaksınız ve Ultrabook istiyorsunuz. M1 çipli bir MacBook bunu hem hızlı yapar hem de ısınmadan. Ayrıca kasa kalitesi, klavyesi, Touchpad'i, ekranın renk gamutu ve özellikle 21 saatlik pil ömrü gibi özelliklerde aynı fiyata muadili yok.

Oyun oynayacak olsanız Windows ısrarınızı anlarım ama bence MacBook dışında bir cihaz düşünmeyin.

Machine learning için yeterli değil diye biliyorum.

Bence Macbook Air M1 dışında alacağınız herhangi bir laptopa verdiğiniz paraya yazık edersiniz. Oyun oynamayacaksınız, render alacaksınız ve ultrabook istiyorsunuz. M1 çipli bir Macbook bunu hem hızlı yapar hem de ısınmadan. Ayrıca kasa kalitesi, klavyesi, touchpad'i, ekranın renk gamutu ve özellikle 21 saatlik pil ömrü gibi özelliklerde aynı fiyata muadili yok.

Oyun oynayacak olsanız Windows ısrarınızı anlarım ama bence Macbook dışında bir cihaz düşünmeyin.
Peki Macbookta kullanılacak yazılımların ücretleri nasıl olacak birde windows kullanmak istiyorum.

Geri
Yukarı