Render için bilgisayar toplama

Ana amaç render olduğu için 10900 ve 1660S olan bir sistem düşünülebilir. Yeri geldiği zaman oyunda oynarsınız. En azından 10/20 bir işlemci. Hazır sistemi bu yönde özelleştirebilme şansı var.

Bu iki bileşenin yer aldığı bir hazır sistem biliyor musunuz, ben göremedim veya olanları da bu şekilde özelleştiremedim açıkçası.

Bu iki bileşenin yer aldığı bir hazır sistem biliyor musunuz, ben göremedim veya olanları da bu şekilde özelleştiremedim açıkçası.

10900.
ASUS TUF b560.
Kingston 2*8
500GB 970EVO.
1200 falan kalıyor bu paraya ise sıvı soğutma. Sinerji de satılan sıvı soğutmalar değil ama 120mm yetmez. Kendiniz almanız lazım.

10900.
ASUS TUF b560.
Kingston 2*8
500GB 970EVO.
1200 falan kalıyor bu paraya ise sıvı soğutma. Sinerji de satılan sıvı soğutmalar değil ama 120mm yetmez. Kendiniz almanız lazım.

Kasayı Corsair Carbide Series SPEC-Delta ile değiştirsem o zaman nasıl olur, sistemdeki kasa m-Atx kasası çünkü. Sanırım 240 mm soğutucu yeterli olacaktır.

1620141514394.png

Üst için 240mm, ön için 280mm radyatör desteği var. Bu durumda kasayı değiştirmeye gerek yok.

Eki Görüntüle 1006988

Üst için 240mm, ön için 280mm radyatör desteği var. Bu durumda kasayı değiştirmeye gerek yok.
Kusura bakmayın yanlış bakmışım. Peki kalan bütçe ile önerebileceğiniz bir sıvı soğutma var mı ? Çok yordum sizi ama.

Kusura bakmayın yanlış bakmışım. Peki kalan bütçe ile önerebileceğiniz bir sıvı soğutma var mı? Çok yordum sizi ama.

Bir 250 TL çıkmanız gerekecek fakat.

Kullanıyorum, memnunum.

Biraz baktım da bunu bayağı övmüşler. Sıvı soğutmalara tam hakim değilim bu yüzden net bir şey söyleyemeyeceğim. İsterseniz yeni konu açın bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar.

Kullanıyorum, memnunum.

Hocam kasanın 360mm desteği yok.

Kullanıyorum, memnunum.

Kasanın 360mm için desteği yok. Kasayı değiştirip 360mm düşünülebilir fakat kasanın küçük olması benim için bir avantaj. O yüzden 240 veya 280 mm seçenekleri daha iyi olur.
Biraz baktım da bunu bayağı övmüşler. Sıvı soğutmalara tam hakim değilim bu yüzden net bir şey söyleyemeyeceğim. İsterseniz yeni konu açın bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar.

Hocam kasanın 360mm desteği yok.

Tamam o zaman öyle yapacağım. Yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Özellikle @RamooY çok sağ olun vakit ayırdığınız için.

Kasanın 360mm için desteği yok. Kasayı değiştirip 360mm düşünülebilir fakat kasanın küçük olması benim için bir avantaj. O yüzden 240 veya 280 mm seçenekleri daha iyi olur.

Kusura bakmayın hocam tam okumamışım🙂

Bunu da kullanmıştım fakat soğutma kısmında ilk attığım kadar iyi değil, arada 7 derece kadar fark vardı.

Geri
Yukarı