Render Neden Güçlü Sistem İstiyor?

Pro54

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Konuyu nereye açacağımı bilemedim kusura bakmayın. Ben bu render olayını gerçekten hiç bilmiyorum ama merak ettiğim bir şey var. Render bilgisayarı toplayanların çok yüksek bütçeli olduğunu görüyorum, bir kaç çizime felan baktım o kadar güçlü bir pc almak şart mı sebebi ney ? Neden okadar yüksek bir performans istiyor render olayı ? Açıklayacak arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render güçlü sistem ister. Bende bilmiyorum ama Render için i3 i5 ve i7 işlemciler uygundur intel renderlemede felan iyidir ya :D Bende i3 4160 3.60 GHZ işlemci var gayet iyi renderliyor videoları.

Render güçlü sistem ister. Bende bilmiyorum ama Render için i3 i5 ve i7 işlemciler uygundur intel renderlemede felan iyidir ya :D Bende i3 4160 3.60 GHz işlemci var gayet iyi renderliyor videoları.
Benim anlamadığım arkadaş render neden güçlü sistem istiyor diyor, senin cevabın ise "Render güçlü sistem ister"

Render CPU veya GPU'yu kullanılarak yapılır, daha iyi CPU veya GPU demek daha hızlı render demek. Güçlü sistem istemiyor, güçlü sistem sadece render süresini kısaltmak için lazım.

İşlemcisi ve SSD'sine daha çok yatırım yapılması gereken sistemlerdir. Oyun sistemlerinden farkı ekran kartına aşırı yüklenmeye gerek olmaması.

"Neden işlemci ve SSD ?" basitçe anlatmaya çalışayım. Render sistemlerinde bilgisayarın bütün birimleri arasındaki veri akışının hızlı olması gerekir. Bunu sağlayan başlıca bileşen işlemci olduğundan işlemciye yüksek bütçe ayırmamız gerekir. SSD'de sistemdeki dosya aktarımını çok hızlı bir şekilde yapmaya yarar. Profesyonel programları SSD'ye kurarak programların hızlı ve kusursuz çalışmasını sağlayabilirsin.

Render, en zayıf APU'lar da bile sorunsuz yapılır. Fakat yüksek bütçeli bir sistem de 10 dakikada aldığın renderi APU'lu bir sistem de 1 saatte alırsın. Bu yüzden güçlü işlemci ve ekran kartı ister render. Zamandan kazanmak için.

İşlemcisi ve SSD'sine daha çok yatırım yapılması gereken sistemlerdir. Oyun sistemlerinden farkı ekran kartına aşırı yüklenmeye gerek olmaması.

"Neden işlemci ve SSD ?" basitçe anlatmaya çalışayım. Render sistemlerinde bilgisayarın bütün birimleri arasındaki veri akışının hızlı olması gerekir. Bunu sağlayan başlıca bileşen işlemci olduğundan işlemciye yüksek bütçe ayırmamız gerekir. SSD'de sistemdeki dosya aktarımını çok hızlı bir şekilde yapmaya yarar. Profesyonel programları SSD'ye kurarak programların hızlı ve kusursuz çalışmasını sağlayabilirsin.
SSD'nin alakası yok dostum. İşlemcin ve Ekran kartın iyi olsun yeter.

3D bir fotoğraf düşün. Bu fotoğrafın render alınırken her pixelinin tek tek işlendiğini düşün. E bunun için de güçlü sistemler daha iyi olur. Yani render alırkan çizilen cisimin en ince ayrıntısına kadar tüm pixelleri tek tek çiziliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı