Render odaklı sistem toplama

bbayin

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Üniversiteye giden kardeşim için render için kullanılacak bir sistem önerisi istiyorum sizden.

Geçmiş konulara da baktım ama malum bu mining işleri yüzünden piyasada sıkıntı var 2. el almak da istemiyorum.

blenchmark.com üzerinden blender programında alınmış render performanslarına göre fiyat performans listesi çıkarmaya çalıştım kendimce:

GeForce GTX 950----------107ms
GeForce GTX 1050---------102ms
GeForce GTX 1050 Ti--------91ms
GeForce GTX 690-----------90ms
Radeon R9 380--------------87ms
GeForce GTX 1060/3GB---73ms

650 ile 1200 lira arasında değişiyor fiyatları.
Ancak bu kartların After Effects ve vegasdaki performansları ne olur?
Sadece kasa için 3500 bütçem var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Render için Ryzen, tartışmasız, bütçenizi 100TL arttırıp 6GB version alabilirsiniz.

Fotoğraf koymayı unutmuşum, şöyle bir sistem alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 192
Son düzenleme:
Render için Ryzen, tartışmasız, bütçenizi 100TL arttırıp 6GB version alabilirsiniz.
Olayları çok bilmediğimden işlemciyi karıştırmadım. Tahmini sisteme aynı sebepten Ryzen 7 1700 eklemiştim ancak bu programlar GPU ve CPUyu aynı anda kullanabiliyorlar mı? İşlemci Ryzen 5 1600 kurtarır mı?

Olayları çok bilmediğimden işlemciyi karıştırmadım. Tahmini sisteme aynı sebepten Ryzen 7 1700 eklemiştim ancak bu programlar GPU ve CPUyu aynı anda kullanabiliyorlar mı? İşlemci Ryzen 5 1600 kurtarır mı?

Topladığım bilgisayarın fotoğrafını koymayı unutmuşum mesajı düzenledim bakabilirsiniz topladığım PC'ye.

Evet, Render yaparken sadece CPU, Sadece GPU veya CPU ve GPU seçenekleri olması lazım.

Topladığım bilgisayarın fotoğrafını koymayı unutmuşum mesajı düzenledim bakabilirsiniz topladığım PC'ye.

Evet, Render yaparken sadece CPU, Sadece GPU veya CPU ve GPU seçenekleri olması lazım.
En azından doğru yolda gidiyormuşum. Bu sistemin aynısını dizüstü olarak almaya kalksam 4500 liralardan başlıyor. Onlarda da Ryzen yok zaten. Kasadan devam. Umarım performanslı olur kardeşim için okulu boyunca sağol.

En azından doğru yolda gidiyormuşum. Bu sistemin aynısını dizüstü olarak almaya kalksam 4500 liralardan başlıyor. Onlarda da Ryzen yok zaten. Kasadan devam. Umarım performanslı olur kardeşim için okulu boyunca sağol.

Rica ederim, benim için bilgisayar toplamak bir zevk. Kardeşinize başarılar dilelim, Laptoplar evet bilgisayarlara yetişiyorlar fakat performans açısından hala uzaktalar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı