Render sırasında sinyal kesildi hatası

Naughty Kid

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben videolar çekiyorum ve daha 2 gün önce toplamış olduğum bilgisayarda sorun yaşıyorum.

Videoyu editliyorum ve render yapmaya bırakıyorum. %99 geldiğinde ekran gidiyor ve sinyal kesildi yazısı yazıyor. Bilgisayar açık kalıyor ve hiç bir şekilde kapatamıyorum tek çare açma kapama tuşundan basılı tutarak kapatmak oluyor ve buda çok zararlı. Kapatıyorum ve açıyorum video bozuk halde ve renderlanmamış oluyor. Delirmek üzereyim diyebilirim. Sony Vegas Pro kullandım bu oldu, Adobe premiere geçtim aynı hata tekrar var neden oluyor?

Sistem:
  • AMD Ryzen 7 1800X
  • Asus Strix GTX 1080
  • Corsair Vengeance LPX 2X8 3200MHZ
  • Asus Crosshair VI Hero
  • NZXT S340 Elite
  • Samsung 960 Evo ve Toshiba P300 1TB
  • Corsair VS650

Render yaparken, AİDA64 ile sıcaklıkları takip eder misin? Ha unutmadan en son BİOS güncellemesini yapmayı unutmayın.

Render yaparken, AİDA64 ile sıcaklıkları takip eder misin? Ha unutmadan en son BİOS güncellemesini yapmayı unutmayın.
Montajlattığım yer BIOS'u güncellediğini söyledi. Güncel olup olmadığını nereden anlayabilirim? Bir de kaç derece olmalı sistem bir ortalama sayı söyler misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus'un sitesinden anakartınızın en son çıkmış BİOS dosya tarihi ile açılışta BİOS'a girip karşılaştırabilirsin. Sitedeki daha güncel ise güncellemelisin. Ortalama sıcaklığı ben bilemem. Siz AİDA64 ile render yaparken takip edin ve bildirin.

Asus'un sitesinden anakartınızın en son çıkmış BİOS dosya tarihi ile açılışta BİOS'a girip karşılaştırabilirsin. Sitedeki daha güncel ise güncellemelisin. Ortalama sıcaklığı ben bilemem. Siz AİDA64 ile render yaparken takip edin ve bildirin.
Hemen bakıyorum. Sizce bileşensel bir sıkıntı var mıdır? Daha yeni topladım ve önceden MAC kullanıyordum hiç böyle sıkıntım olmadı pişman olmak istemiyorum :)

Sakin ve rahat olun. :) Bileşensel bir şey olduğunu sanmıyorum. Her şeyin bir çözümü vardır. :)

Sakin ve rahat olun. :) Bileşensel bir şey olduğunu sanmıyorum. Herşeyin bir çözümü vardır. :)
Şu an da Render %40 da ve durum böyle.

Sakin ve rahat olun. :) Bileşensel bir şey olduğunu sanmıyorum. Herşeyin bir çözümü vardır. :)
Ve aynı şekilde %100 olduğu an bilgisayarın ekranı gitti kasadaki ışıklar hala çalışmaya devam etti ve basılı tutarak kasayı tekrar kapattım :( Yok mu bir çözümü?

sss.PNG

O zaman sorun ya ekran kartında ya da PSU'da. Başka sistemde deneme şansınız var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı