Render yaparken PC kapanıyor

doch

Hectopat
Son nesil AMD Ryzen 7 2700X işlemci ve ASUS ROG RX 580 8GB ekran kartım mevcut. Fakat render yaparken PC kendiliğinden kapanıyor. Bazen %70'e geliyor kapanıyor, bazen %30'a geliyor kapanıyor. Neden kaynaklandığını anlayamadım. Sony Vegas Pro 13.0 kullanıyorum. Bu programdan kaynaklanmıyor genel olarak bütün video montaj programlarında aynı sorunu yaşıyorum Piremier'den tutun Camtasia 9'a kadar hepsinde sorun yaşıyorum. Yardımcı olur musunuz? En azından 10-20 dakika daha geç render yapsın ama PC kapanmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render esnasında sıcaklıkları kontrol edebilir misiniz? Ayriyetten, güç kağnağında sıkıntı olabilir veya yetersiz kalıyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşların'da dediği gibi sıcaklık değerlerini kontrol edebilirmisin ? Soğutucu bloğu oturmamış olabilir haliyle Render sırasın da yükse hız ve kullanımdan dolayı ısınıp kendini kapatması gayet normal bir şey olur. Yine kaliteli bir PSU ya sahip değilsen bundan kaynaklı bir sorun da olabilir. Programdan kaynaklı bir sorun olduğunu bende düşünmüyorum. Render sırasın da sıcaklık değerlerini not alıp yazarsan ona göre farklı öneride bulunabiliriz.

Render yaparken sıcaklık maximum kaç görürse yazacağım başlatıyorum renderi
Arkadaşlar şuanda pcde hiçbir işlem yapılmıyor sadece chrome açık ve spotify açık. İşlemci sıcaklığı saçma bir şekilde 110 derece normal mi?
Arkadaşların'da dediği gibi sıcaklık değerlerini kontrol edebilirmisin ? Soğutucu bloğu oturmamış olabilir haliyle Render sırasın da yükse hız ve kullanımdan dolayı ısınıp kendini kapatması gayet normal bir şey olur. Yine kaliteli bir PSU ya sahip değilsen bundan kaynaklı bir sorun da olabilir. Programdan kaynaklı bir sorun olduğunu bende düşünmüyorum. Render sırasın da sıcaklık değerlerini not alıp yazarsan ona göre farklı öneride bulunabiliriz.
650W PSU var. İşlemci sıcaklığı saçma bir şekilde 110 derece hiçbir işlem yapmıyor sadece Spotify ve Chrome açık? Soğutucuda mı bir sorun var?

Render yaparken sıcaklık maximum kaç görürse yazacağım başlatıyorum renderi
Arkadaşlar şuanda pcde hiçbir işlem yapılmıyor sadece chrome açık ve spotify açık. İşlemci sıcaklığı saçma bir şekilde 110 derece normal mi?
110 Derece aşırı derecede anormal, kapanma nedeni kesinlikle bundan kaynaklı. Soğutucu modelin nedir stock soğutucu mu kullanıyorsun ? Ayrıca kontrol edermisin tam temas ediyormu işlemciye... Oturmamış olabilir.

110 Derece aşırı derecede anormal, kapanma nedeni kesinlikle bundan kaynaklı. Soğutucu modelin nedir stock soğutucu mu kullanıyorsun ? Ayrıca kontrol edermisin tam temas ediyormu işlemciye... Oturmamış olabilir.
Stock soğutucu kullanıyorum yani işlemciyle birlikte çıkan soğutucuyu. PC'den anlamıyorum tam oturup oturmadığını nasıl anlayabilirim
Şuanda çıkardım kasayı soğutucuyu ileri geri oynattım hiçbir hareket yok gayet sağlam duruyor

Ortada ki gibi bir fan vardır kasanın kapağını aç, daha sonra hafif oynat çok boşluk varsa sallanıyorsa vidalarını sıkman gerekecek, aslında bilen birinden yardım alsan daha iyi olur zarar vermeni istemem düzelteyim derken.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    115,4 KB · Görüntüleme: 331
Vatan bilgisayardan satın almıştım pcyi alıp oraya gidersem yardımcı olacaklardır. Çok teşekkürler. Sorun düzelmesse neden kaynaklı olabilir

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 324

Geri
Yukarı