Çözüldü Rengarenk ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HarbiTehlike

Centipat
Merhaba, belli zaman aralıklarıyla tamamiyle bazen yeşil bazen turuncu bazen gri bazen kahverengi ekran alıyorum. Fakat bilgisayarım çalışıyor, reset atmadan hiçbir şey yapamıyorum ekran yemyeşil kalıyor öyle. Ne yapabilirim, neyden kaynaklıdır? Ekran kartım ASUS RX 560 4 GB.

Minidump dosyası paylaşır mısın?
Minidump dosyası yerinde yok maalesef (Windows icindeki minidump dosyası boştu)
Sorun az önce tekrar etti fotoğrafta farklı çıkmış ancak ekran tamamiyle açık kahverengiydi.

Dosya Ekleri

• 20200209_234035.jpg
    20200209_234035.jpg
    889,3 KB · Görüntüleme: 64
Benim bu konu hakkında bilgim yok.
@Recep Baltaş
yardımlarınız için teşekkür ederim
Benim bu konu hakkında bilgim yok.
@Recep Baltaş
peki ben kartımı garantiye göndermek istesem şöyle yapabilir miyim evimin yakınında asus teknik servisi var oraya götürsem garanti kapsamında bana yardımcı olurlar mı ? kargo ile uğraşmak istemiyorum ben direk elden vermek istiyorum kutu fatura ve garanti var ekran kartım asus rx 560 4 gb

peki ben kartımı garantiye göndermek istesem şöyle yapabilir miyim evimin yakınında asus teknik servisi var oraya götürsem garanti kapsamında bana yardımcı olurlar mı ? kargo ile uğraşmak istemiyorum ben direk elden vermek istiyorum kutu fatura ve garanti var ekran kartım asus rx 560 4 gb
Güncelleme ; ekran kartımı çıkartıp onboard olarak tüm gün oyun oynadım ve internette takıldım ve hicbir sıkıntı yaşamadım.Sorunum ekran kartımdan dolayıymış bende bu yüzden Asus Garantiye gönderdim geldiğinde sorun hakkındaki güncellemeyi sağlayacağım

Güncelleme ; ekran kartımı çıkartıp onboard olarak tüm gün oyun oynadım ve internette takıldım ve hicbir sıkıntı yaşamadım.Sorunum ekran kartımdan dolayıymış bende bu yüzden Asus Garantiye gönderdim geldiğinde sorun hakkındaki güncellemeyi sağlayacağım
Merhaba sorunu çözüme kavuşturdum, öncelikle Asus'u arayıp sorunumu dile getirdim ve bana UPS kargodan 48 saat içinde geleceklerini söylediler, bende kartı çıkartıp kutusuna koydum var tam 7 gün bekledim ve 2 gün geçtikten sonra her gün aradım her seferinde bu akşam geleceğiz bu akşam geleceğiz dediler 7. günün sonunda geldiler fakat ben sorunu çözdüm.Şimdi çözüme geçiyorum; ekran kartım 5 gün kutuda bekledi ve bende en azından birkaç saat oyun oynayayım diye çıkartıp kartı tekrar taktım, bilgisayarımı açtım birden gözüme gputweak takıldı hemen girdim ve ayarlara baktım... Ekran kartım sürekli OC moddaymış ve kendi gücünün üstünde çalışıyormuş bunu hemen normal moda yani tam değerlerine geri döndürdüm daha sonra kullanmaya başladım ve aşağı yukarı 2 haftadır sıkıntısız kullanıyorum eğer benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise bu çözümü denemeleri onların yararına olacaktır.Konu Kilit.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı