Reset atmak sisteme zarar verir mi?

Oyundayken monitörüm bazen görüntüyü kesiyor. Mouse ve klavye gidiyor ama kasa çalışıyor. Kasada önde bulunan reset tuşuna basarak yeniden başlatıyorum. Sisteme zarar verir mi?

Reset gerektiren durumlarda bir zararı yoktur ancak bilgisayarı kısa aralıklarla sürekli resetlerseniz başta HDD olmak üzere diğer parçalara ihtimaller dahilinde zarar verebilir.

Zorunda kaldığın zamanlarda atabilirsin, tekrar karşılaştığında pc açma tuşuna 1 kez basıp bekler misin bakalım kapanacak mı? Kapanırsa reset tuşunu kullanmazsın kafan rahat olur

Zorunda kaldığın zamanlarda atabilirsin, tekrar karşılaştığında pc açma tuşuna 1 kez basıp bekler misin bakalım kapanacak mı? Kapanırsa reset tuşunu kullanmazsın kafan rahat olur
Denemiştim kapanmıyor hocam. Basılı tutmam gerekiyor o daha zararlı gibi geliyor bana. Ondan reset daha iyi gibi geliyor öyle yapmaktansa bilemiyorum.

Reset gerektiren durumlarda bir zararı yoktur ancak bilgisayarı kısa aralıklarla sürekli resetlerseniz başta HDD olmak üzere diğer parçalara ihtimaller dahilinde zarar verebilir.
Günde bir veya iki defa oluyor. Çözümünü araştırdım ama bulamadım. Dönüştürücü ile VGA monitör kullanıyorum onun bir etkisi olabilir mi acaba? HDMI girişli bir monitör bulabilme şansımda pek yok şuanlık. Sistemin zarar görmesinden de korkuyorum bu şekilde.

Monitör kapandığında ne yapmalıyım öyleyse? Power tuşuna basılı tutarak mı kapatmalıyım bilgisayarı?

@Recep Baltaş Problem hakkında yardımcı olabilir misiniz?
GPU kaynaklı sorundan dolayı sürekli reset atmak durumunda kalıyordum. Ekran kartı değişimi sonrası sorunum çözüldü. Benzer durumu yaşayanlar varsa sürekli reset işlemi uygulamayın, sorunun kaynağını araştırın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı