Reset LED'in sürekli yanıp sönmesi

emre mtlr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı toplayalı 2 ay kadar zaman oldu. Toplandığından beri Power LED sürekli yanarken Reset LED'in yanıp sönmesi durumu var bilgisayarda. Anakarta olan bağlantılarının doğru yapıldığından eminim. Kasada veya anakartın o bağlantı kısmında bir sıkıntı vardır diye korkuyorum. Sizce bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamam, dediğim gibi.

Anormal bir durum yok. O zaten HDD LED. Anakartınıza giden kabloya bakarsanız eğer, HDD LED olduğunu görürsünüz. O ışığın amacı o zaten. Yani reset LED denilen bir şey yok :) Reset tuşuna özel bir ışık yok.
Reset LED mi? Reset LED değil ki o? HDD LED. Sabit sürücünün aktivite ışığı.

Kasanız ve anakartınızın marka modelini yazar mısınız? Hatta bir de fotoğraf koyarsanız daha iyi olur ama muhtemelen dediğim gibi.

Son düzenleme:
Reset LED mi? Reset LED değil ki o? HDD Led. Sabit sürücünün aktivite ışığı.

Kasanız ve anakartınızın marka modelini yazar mısınız? Hatta bir de fotoğraf koyarsanız daha iyi olur ama muhtemelen dediğim gibi.
Selamlar iyi geceler. Hocam kasanın üstünde bi power tuşu ve o tuşun power LED'i, bir de reset tuşu ve ışığı var. Acaba bağlantıları mı yanlış yaptım, çünkü reset tuşunda HDD ışığı yanıyor şuan sanırım?

Yorumumu bir daha okur musunuz?
Hocam dediğinizi tabii ki anladım fakat reset tuşunda HDD ışığının yanması olayı bağlantılardan dolayı mı yanlış, ya da bağlantılar doğru ve her şey olması gerektiği gibi mi öğrenmek istediğim bu.
Anakartım : Asus B350-F ROG Strix Gaming 2133mhz-3200mhz(OC) AM4 ATX Anakart
Kasam : Aerocool Project 7 P7-C1 Pro 3 Adet RGB Led Fanlı, Full Cam Yan Panelli, USB 3.0 Oyuncu Kasası (AE-P7C1-PRO)
Ek olarak maalesef şuan fotoğraf koyamam.

Son düzenleme:
Tamam, dediğim gibi.

Anormal bir durum yok. O zaten HDD LED. Anakartınıza giden kabloya bakarsanız eğer, HDD LED olduğunu görürsünüz. O ışığın amacı o zaten. Yani reset LED denilen bir şey yok :) Reset tuşuna özel bir ışık yok.

Çözüm
Tamam, dediğim gibi.

Anladım çok teşekkür ederim. Buna ek olarak anakartımda sürekli yanan turuncu bir ışık var. O ne ışığı oluyor peki?
Konunun düzenini bozuyorsa başka bir konu açabilirim. :)

Ben de gördüm bu ışık hocam

Dosya Ekleri

• _20181002_221918.jpg
    _20181002_221918.jpg
    704,8 KB · Görüntüleme: 131

Geri
Yukarı