Reshade nasıl kullanılır?

Şebnem Ferah

Megapat
Makaleler
9
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Gitarist
Grand Theft Auto 3 ve diğer oyunlar için bir reshade programı kullanıyorum. Ray Tracing ile daha oynanabilir grafikler elde etmek için ancak program nasıl kullanılır oyuna nasıl kurulur ya da nasıl aktif edilir bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Re shade indir oyunun exesini seç herhangi bir işlem yapmana gerek yok Next Next de kurulumu tamamla sonra oyuna gir Home tuşuna bas istediğin ayarı yap göz zevkine göre.

Re SHA'de indir oyunun exesini seç herhangi bir işlem yapmana gerek yok Next Next de kurulumu tamamla sonra oyuna gir Home tuşuna bas istediğin ayarı yap göz zevkine göre.

Basıyorum evet ama menü falan gelmiyor.
Doğru kurduğuma eminim Shift+enter yapınca FPS'i gösteriyor.

Dostum oyunda başka exe varsa onun üstünede kur bir de öyle dene.

Yok ancak ben yanlış tuşafalan mı basıyorum arkadaş.

1659805881931.png

Bu değil mi?

1659805966885.png

Bu tam olarak.

Reshade setup'ına çift tıklayın,
1659806457335.png
Oyunun exesini seçtikten sonra oyunun çalıştığı API yi seçin,
Select preset kısmını Next deyip geçin,
Sonra ki kısımda istediğiniz packi işaretleyip bir daha Next deyin, indirme yapacak ondan sonra da finish deyip reshade i kapatın.
Sonra oyunu açıp lobide Home tuşuna basarsanız ekranın gelmesi gerekir.

Reshade setup'ına çift tıklayın,
Oyunun exesini seçtikten sonra oyunun çalıştığı API yi seçin,
Select preset kısmını Next deyip geçin,
Sonra ki kısımda istediğiniz packi işaretleyip bir daha Next deyin, indirme yapacak ondan sonra da finish deyip reshade i kapatın.
Sonra oyunu açıp lobide Home tuşuna basarsanız ekranın gelmesi gerekir.

Lobide basmammı gerekiyor.
Ve GTA3 hangi API yi kullanıyor.

Lobide basmammı gerekiyor.
Ve GTA3 hangi API yi kullanıyor.

Lobiye gerek yok ben oyun ortasında denemediğim için lobi dedim ve GTA 3 DirectX 8.1 istiyor sanırım reshade bu uygulamayı desteklemiyor olabilir DirectX 9 veya 10 11 12 olan kısmı deneyin birer kez. Veya GTA'nın içindeki ayarlarda DirectX seçme kısmı varsa bunlara uygun birini seçin.

Geri
Yukarı