Resident Evil 2'de hangi seneryoyu seçmeliyim?

Ciri Riannon

Decapat
Merhabalar, bu sıralar oynayacak oyun bulamıyorum fakat kütüphaneyi gezerken Resident Evil 2 Remake'e rastladım. Oyunu da unuttum 1 sene vesaire olmuştur oynayalı. Tekrar oynamayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bir soru var. Oyuna Leon Kennedy seneryosu ile başlamak istiyorum. Ama eğer Claire seneryosu ile başlamazsam ne kaybederim? Leon seneryosu ile oynarsam ileride Claire ile oynadığım sekanslar oluyor mu? Yoksa ikisinin hikayesi tamamen ayrı mı? Ve Claire seneryosunu oynarsam oyunun sonu, yani gidişatı değişir mi? Yoksa sadece karakter değişiyor aynı mekanlar, aynı düşmanlar ile mi savaşıyoruz, olaylar aynı mı? Sizler hangi seneryoyu önerirsiniz sizce Leon ile mi Claire ile mi oynamalıyım?

Oyunu başladığınız karakterle bitirdikten sonra asıl finali görmek için diğer karakterin 2nd Run kısmını oynuyorsunuz. Hayır, bir karakteri seçtiğinizde diğer karakterle ancak 2nd Run kısmında oynayabiliyorsunuz. 2nd Run ise oyunun süresini uzatmak için yapılmış bir şey olsa gerek. Çünkü aynı yerlerden geçip neredeyse aynı bosslar ile savaşıyorsunuz. Sadece bir iki şey değişiyor o kadar. Eğer Leon ile başlayacaksanız asıl finali Claire ile, Claire ile başlarsanız bu sefer asıl sonu Leon ile görmüş oluyorsunuz.

Oyunu oynamadım ama iki karakter arasındaki farklı sahneler diye arattığımda hep 15-20 dakikalık videolar çıkıyor. Kısaca pek bir değişiklik yok.

Çoğunuzun da dediği gibi Leon'un ilerleyişi bittikten sonra, 2. kez Claire ile oynayacağım. Bu şekilde tam oturmuş olur hikaye diye düşünüyorum. Teşekkürler yardımlarınız için :)
Evet, oyunun asıl ana karakteri Leon ile başlamak hikayeye daha uygun oluyor ama süper destansı epik finali (!) Claire ile yapmak zorunda kalacaksınız hatırlatayım. :)

Evet, oyunun asıl ana karakteri leon ile başlamak hikayeye daha uygun oluyor ama süper destansı epik finali (!) claire ile yapmak zorunda kalacaksınız hatırlatayım. :)

Dediğim gibi, finali ve oyunu pek hatırlamıyorum. Hatta hiç hatırlamıyorum desem yeridir. Claire ile final görürsem onca emek, aksiyon boşa mı gider dersiniz?

Dediğim gibi, finali ve oyunu pek hatırlamıyorum. Hatta hiç hatırlamıyorum desem yeridir. Claire ile final görürsem onca emek, aksiyon boşa mı gider dersiniz?
Yoo, aynı şeyi yapıyorsunuz zaten. Sadece karakter değişiyor hepsi o. Size kalmış bir şey zaten. Oyunun sonunu hangi karakterle görmek istiyorsunuz bilmiyorum, o yüzden sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı