Resident Evil 7: Biohazard fazla yer kaplıyor

Bilgisayarımda yer olmadığını gördüm ve Resident Evil 7 oyunun steamapps klasöründe kapladığı yere baktım ve 66.3 GB yer tuttuğunu gördüm.

Böyle olmaması lazımdı. Steam'den baktığımda oyun 28 GB yer tutuyordu.

Oyunu Steam üzerinden kaldırım ve steamapps klasörüne tekrar geldiğimde oyunun kalkmış olduğunu ancak Backup adında bir klasörün olduğunu fark ettim. Bu klasör yaklaşık 23 GB yer tutuyor ve silmek istiyorum ancak ne olduğunu bilmediğim için ve bilmediğim bir şeyi yerel disk C'den silmeye korktuğum için burada danışmaya karar verdim.

Bu dosyalar ne olabilir ki? Silsem bilgisayara zararı mı olur?

Oyuna Türkçe yama kurmuş muydum hatırlamıyorum belki de odur?

Dosya Ekleri

• RESIDENT EVIL 7 biohazard 25.03.2022 20_30_47.png
    RESIDENT EVIL 7 biohazard 25.03.2022 20_30_47.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 46
  • RESIDENT EVIL 7 biohazard 25.03.2022 20_30_52.png
    RESIDENT EVIL 7 biohazard 25.03.2022 20_30_52.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 40
Bilgisayarımda yer olmadığını gördüm ve Resident Evil 7 oyunun steamapps klasöründe kapladığı yere baktım ve 66.3 GB yer tuttuğunu gördüm.

Böyle olmaması lazımdı. Steam'den baktığımda oyun 28 GB yer tutuyordu.

Oyunu Steam üzerinden kaldırım ve steamapps klasörüne tekrar geldiğimde oyunun kalkmış olduğunu ancak Backup adında bir klasörün olduğunu fark ettim. Bu klasör yaklaşık 23 GB yer tutuyor ve silmek istiyorum ancak ne olduğunu bilmediğim için ve bilmediğim bir şeyi yerel disk C'den silmeye korktuğum için burada danışmaya karar verdim.

Bu dosyalar ne olabilir ki? Silsem bilgisayara zararı mı olur?

Oyuna Türkçe yama kurmuş muydum hatırlamıyorum belki de odur?

Oyunda ilerledikçe boyut artıyor galiba. Bende de 37GB kaplıyor. Kaçıncı bölümdesiniz? Boyutu ona göre hesaplamaya çalışacağım.

Oyunda ilerledikçe boyut artıyor galiba. Bende de 37GB kaplıyor. Kaçıncı bölümdesiniz? Boyutu ona göre hesaplamaya çalışacağım.
Çok az ilerledim fırsat olmadı. En son polis garaj bölümünü hatırlıyorum.

Ve bir de oyunu Steam'den kaldırdım, geriye bu dosyalar kaldı. Üstelik oyun Steam üzerinden kontrol ettiğimde 28 GB idi.

Yani Steam bu dosyaları oyun için görmüyor büyük ihtimalle Türkçe yama dosyası gibi bir şey.
Türkçe yama kurduysanız onun yedeklemiş olduğu dosyalar olabilir.
Sanırım kurmuştum çünkü oyun Türkçe dili desteklemiyor ve ben Türkçe oynuyordum.
Silmek istiyorum 23 GB az bir alan değil ancak daha önce yerel disk c'deki Windows klasöründen dosyalar silip sistemi çökertenleri bildiğim için bu ne olduğunu bilmediğim dosyaları oyun klasöründen silmeye korkuyorum.

Çok az ilerledim fırsat olmadı. En son polis garaj bölümünü hatırlıyorum.

Ve bir de oyunu Steam'den kaldırdım, geriye bu dosyalar kaldı. Üstelik oyun Steam üzerinden kontrol ettiğimde 28 GB idi.

Yani Steam bu dosyaları oyun için görmüyor büyük ihtimalle Türkçe yama dosyası gibi bir şey.

Sanırım kurmuştum çünkü oyun Türkçe dili desteklemiyor ve ben Türkçe oynuyordum.

Silmek istiyorum 23 GB az bir alan değil ancak daha önce yerel disk c'deki Windows klasöründen dosyalar silip sistemi çökertenleri bildiğim için bu ne olduğunu bilmediğim dosyaları oyun klasöründen silmeye korkuyorum.
Oyun klasöründen Backup klasörünü silebilirsiniz, bişey olmaz. Türkçe yama eğer geri dönmek istersiniz diye dosyaları yedeklemiş.

Oyun klasöründen Backup klasörünü silebilirsiniz, bişey olmaz. Türkçe yama eğer geri dönmek istersiniz diye dosyaları yedeklemiş.
Sanırım dediğiniz gibi yedeklenmiş dosyalar. Resident EVİL 7 için Türkçe yama araştırması yaptığımda şöyle bir açıklamayla karşılaştım ve buradan bu dosyaların oyuna ait dosyalar olduğunu düşündüm.
Resimdeki dosyalar ile Backup klasöründe gördüğüm dosyalar aynı gibi.
O halde silebilirim?

Size attığım son 2 resimdeki aynı olan dosyaları yani
re_chunk_000.pak
re_chunk_000.pak.patch_001.pak dosyalarını sildim baya bir alan açıldı ve PC çökmedi hala çalışıyor. Bundan sonrasında da sıkıntı olmaz umarım?

Dosya Ekleri

• Yeni Sekme - Google Chrome 25.03.2022 20_46_50.png
    Yeni Sekme - Google Chrome 25.03.2022 20_46_50.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 31
  • RESIDENT EVIL 7 biohazard 25.03.2022 20_30_52.png
    RESIDENT EVIL 7 biohazard 25.03.2022 20_30_52.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Sanırım dediğiniz gibi yedeklenmiş dosyalar. Resident EVİL 7 için Türkçe yama araştırması yaptığımda şöyle bir açıklamayla karşılaştım ve buradan bu dosyaların oyuna ait dosyalar olduğunu düşündüm.
Resimdeki dosyalar ile Backup klasöründe gördüğüm dosyalar aynı gibi.
O halde silebilirim?

Size attığım son 2 resimdeki aynı olan dosyaları yani
re_chunk_000.pak
re_chunk_000.pak.patch_001.pak dosyalarını sildim baya bir alan açıldı ve PC çökmedi hala çalışıyor. Bundan sonrasında da sıkıntı olmaz umarım?
Hiç sıkıntı olmaz merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı