Resident Evil 8 vs God of War

İkisi de güzel ve kaliteli oyunlardır ama tür olarak bambaşka türlerdeler, tek ortak nokta aksiyon içermeleri. O yüzden hangi tür hoşunuza gidiyorsa ilk ona öncelik verin, diğer indirimlerde de kalan oyunu alırsınız. İki oyun da oynanmaya değer çünkü.

Fiyatlar uçuk. Ben olsam ikisini de almazdım. Ki almadım beleş oynıcam. 😳
Günümüz için “uygun” fiyatlı oyunlar diyebiliriz. Ve GoW’un zamlanması çok olası. Oyuna verebilecek paran varsa vermelisin yoksa bedava oyna.

Tekrar tekrar oynarsam sıkar mı? God of War oynanış olarak daha uzun sanırsam.

Forumda çok fazla GoW hayranı var ve biraz gereksiz yere abartıyorlar oyunu. Fakat bu iki oyun birbirlerinden siyah ve beyaz kadar farklılar bu yüzden konsepti hangisi daha çok ilgini çekiyorsa onu al oyna yoksa iki oyununda tekrar oynanılabilirliği yok.

Ben kesinlikle GoW alırdım.

Village'deki ambiansı hiçbir oyunda hissedememiştim hele o Lady Dimitrescu ile kapışma gerilimi başlardaki mühimmat yokluğu ile daraltma falan 😀 Mekanlar güzel + RE4'e göndermeleri çok. Gow ise bambaşka bir hikaye ve atmosfere sahip devasa bir oyun. Karşılaştırmalar hep öznel olur bana göre PS2'de oynadığımız Gow2 hepsinden eğlenceliydi mesela. Elma vs Armut değil Karpuz vs üzüm olmuş

Forumda çok fazla GoW hayranı var ve biraz gereksiz yere abartıyorlar oyunu. Fakat bu iki oyun birbirlerinden siyah ve beyaz kadar farklılar bu yüzden konsepti hangisi daha çok ilgini çekiyorsa onu al oyna yoksa iki oyununda tekrar oynanılabilirliği yok.
Aslında Resident Evil için tekrar oynanabilirlik az da olsa var hocam, oyunu bir kez bitirdikten sonra sınırsız mermi modu vs. açabiliyorsunuz istediğiniz silahlar için ve sınırsız mermili magnumla oyun ayrı bir tatlı oluyor :D Gerile gerile oyunu bitirdikten sonra "sıra bende" deyip intikam almaya başlıyorsunuz resmen. Şahsen bu özellik benim 4 kez bitirmeme vesile oldu.

Fakat God of War için haklısınız, 1 kez bitirdim bir daha girmek bile istemiyorum nedense. Soruya gelirsek, ben Resident Evil Village diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı