Resident Evil oyun sıralaması nasıl?

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar şu an Steam'de Residen Evil oyunlarında bir indirim mevcut ve ben ilk 3-4 oyununu satın almak istiyorum fakat sıralamayı bilmiyorum. İnternet siteleri üzerinden bulduğum sıralamalarda sıralamanın en başında Resident Evil 1 var. Anlamadığım nokta şurası Steam'den baktığım zaman Resident Evil 0 ve Resident Evil 1 var bunlardan hangisi ilk oyun? Bir de serinin bazı oyunlarını ya ben bulamadım ya da Steam'de satılmıyor. Bulamadığım oyunlar şunlar; Residen Evil 3, Resident Evil Operation Raccoon City, Resident Evil Code : Veronica.

Son düzenleyen: Moderatör:
Resident Evil 0-1-2-3 şeklinde oynayın, 4 seriden biraz ayrılan ama serinin en iyilerinden. 5-6 vasatı aşamayan oyunlar, 5 yine bir nebze kabul edilebilir olsa da 6 gerçekten kötü bir oyun. Resident Evil 7 ise birinci şahıs kamera açısında olsa da ilk oyunlardaki güzel tadı veriyor. Operation Raccoon City zaten berbat bir oyun oynamamanız kayıp olmaz Resident Evil ile pek bir alakası yok. Code: Veronica sadece konsollarda var, Resident Evil 3 ise PC için sanırım sadece korsan bulunabilir.

Benim tavsiyem Resident Evil 0 HD Remaster ile Resident Evil HD Remaster oyunlarını oynayıp 2019'da çıkacak olan baştan yapılan Resident Evil 2'yi beklemeniz.

Resident Evil 0-1-2-3 şeklinde oynayın, 4 seriden biraz ayrılan ama serinin en iyilerinden. 5-6 vasatı aşamayan oyunlar, 5 yine bir nebze kabul edilebilir olsa da 6 gerçekten kötü bir oyun. Resident Evil 7 ise birinci şahıs kamera açısında olsa da ilk oyunlardaki güzel tadı veriyor. Operation Raccoon City zaten berbat bir oyun oynamamanız kayıp olmaz Resident Evil ile pek bir alakası yok. Code: Veronica sadece konsollarda var, Resident Evil 3 ise PC için sanırım sadece korsan bulunabilir.

Benim tavsiyem Resident Evil 0 HD Remaster ile Resident Evil HD Remaster oyunlarını oynayıp 2019'da çıkacak olan baştan yapılan Resident Evil 2'yi beklemeniz.
İlk önce Resident Evil 0 HD mi yoksa Resident Evil HD mi oynamalıyım? hangisi ilk oyun?

Hikaye sırasına göre Zero ilk oyun, daha da doğrusu Resident Evil(1) öncesini anlatan oyun Zero. Önce Resident Evil Zero HD sonra Resident Evil HD oynayın.
Son bir şey daha soracağım her oyunu konu bakımından ayrı mı? yani şimdi param tam yetmedi de benim. Resident Evil HD ve 0 HD satın aldım birde Resident Evil 4 satın alacağım. Elimde kalan para ile 1 oyun daha satın alabilirim Resident Evil 5'i şuan satın alma istemiyorum korsan oynadığım zaman pek beğenmemiştim ve oyunun başında bırakmıştım. Resident Evil 5 yerine Resident Evil Revelations satın alsam konuda bir eksiklik olur mu?

0-1 ana hikaye, 4 farklı bir hikayeyi anlatıyor. Bu üçü yeterli 2019'da çıkacak olan Resident Evil 2'yi bekleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

0-1 ana hikaye, 4 farklı bir hikayeyi anlatıyor. Bu üçü yeterli 2019'da çıkacak olan Resident Evil 2'yi bekleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yeni çıkacak remake oyunu açabilecek sistem yok bende :D. Eğer Resident Evil Revelations 1'i satın alırsam hikayeden eksik kalmam değil mi?

Yeni çıkacak remake oyunu açabilecek sistem yok bende :D. Eğer Resident Evil Revelations 1'i satın alırsam hikayeden eksik kalmam değil mi?
Onu hiç oynamadın, ikincisini oynamıştım. Revelations oyunları ana seriden biraz bağımsız, aynı evrende farklı konular.

Resident Evil 4, diğer serilerden senaryo olarak farklı olsa da karakterler ve Las Plagas virüsü olarak diğer serilere ve filmlerine bağlanıyor. Bırak RE serisini, zamanındaki teknoloji şartlarını düşünürsek gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan bir tanesidir. Benim için en iyi oyundur. Hala TR ve HD olarak PC de oynarım.

Resident Evil 4, diğer serilerden senaryo olarak farklı olsa da karakterler ve Las Plagas virüsü olarak diğer serilere ve filmlerine bağlanıyor. Bırak RE serisini, zamanındaki teknoloji şartlarını düşünürsek gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan bir tanesidir. Benim için en iyi oyundur. Hala TR ve HD olarak PC de oynarım.
biraz hortlatmış olacağım burayı ama sormak istediğim bir şey var. Benim pc patates olduğu için 0 ve 1i oynayıp 2-3 remakeleri pc aldığımda oynayabileceğim anca fakat 4ü oynamamda bir sakınca var mıdır hikaye akışı açısından eğer hikayesi bağlantılı değilse?

4-5-6 önceki oyunlarla bağlantılı mı? 2-3 remake oldgu ve pcm kaldırmadığı için 0-1i yeni pc aldıktan sonra 2-3ün remakeleriyle beraber oynamayı düşünüyorum. 4-5-6 bağlantılı degilse direkt onları suan oynasam sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı