Resimdeki lambanın modelini nasıl öğrenirim?

Mutfaktaki aspiratörün iki lambası var, fakat ikisi de patlamış; markasını modelini gücünü bilmediğim için yenisini de sipariş veremiyorum. En sonunda kendim söktüm resmini çektim. Bu resme bakarak bir şey söyleyebilir misiniz? Ya da bunlar standart mı? Hangi marka, model ve güçte lamba sipariş vermeliyim?

Lamba.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyle seyler internetten alinmaz, bulundugun sehirde avizeci, aydinlatmacilarin oldugu carsiya git, bunu goster ve anlat. Sana uygun olan parcayi verirler

Boyle seyler internetten alinmaz, bulundugun sehirde avizeci, aydinlatmacilarin oldugu carsiya git, bunu goster ve anlat. Sana uygun olan parcayi verirler
Bir elektronikçiye gidip gelmem en az 2-3 saat, yol parası en az 60 TL tutar. Bir tane lamba 60-80 TL civarı zaten. G4 duylu diye düşünüyorum.

Sente aspiratör.jpg

G4 duylu diye düşünüyorum:

Halojen lamba.jpg

Tahminen, yazılar ve fotoğrafa bakarak: G4 12V 20W ısmarlayacaksın 2 adet.

Osram veya Cata marka bulunabilir.
Ben de aynı sonuca vardım bu verilerle; ama şöyle garip bir durum var ki piyasada bu özelliklerde uygun fiyata ampül yok. Bauhauss'ta OSRAM marka halojen lamba 2 adedi 60 TL (10W ve 12 W var), ama stok yok. Akakçe'den araştırdım, CATA marka olanın tanesi bile 56 TL. Daha kargo ücretleri var.

Amazon'da Techgomade marka, G4 12V 20W halojen lamba, 20 adedi 145 TL + 43,12 TL İthalat Ücreti Depozitosu. (Global kargo ücreti de 95 TL, toplamda 285 TL'ye geliyor) Yorumlarda 5 haftada bir ampul değiştirdiğinden söz etmiş bir kullanıcı; bu fiyata fazla ömür beklememek lazım zaten. 28 Şubat'a yurtdışından gelir diyor.

Ben de aynı sonuca vardım bu verilerle; ama şöyle garip bir durum var ki piyasada bu özelliklerde uygun fiyata ampül yok. Bauhauss'ta OSRAM marka halojen lamba 2 adedi 60 TL (10W ve 12 W var), ama stok yok. Akakçe'den araştırdım, CATA marka olanın tanesi bile 56 TL. Daha kargo ücretleri var.

Amazon'da Techgomade marka, G4 12V 20W halojen lamba, 20 adedi 145 TL + 43,12 TL İthalat Ücreti Depozitosu. (Global kargo ücreti de 95 TL, toplamda 285 TL'ye geliyor) Yorumlarda 5 haftada bir ampul değiştirdiğinden söz etmiş bir kullanıcı; bu fiyata fazla ömür beklememek lazım zaten. 28 Şubat'a yurtdışından gelir diyor.

5 haftada değiştirebilmişse iyidir, 1040 hafta dayanmasını istemeyeceğimiz şeyler var.

Internette bulamıyorsan, TR üretimleri yerine yurtdışından ucuza getirtip yahnisiyle hayatlarını yaşamayı seven fabrika ve elektrikçiler güzellemesi yapabiliriz. Kısacası, senin de yurtdışından getirmen gerekebilir - yalnız o 5 haftada bir değişiklik yapan arkadaşa fazla güvenemiyorum, kullanmaya alışık olduğum sağduyumla beynim diyor ki 5 haftada bir değişiklik yapılıyorsa bir ampulde, elektrik hattını kontrol etmek gerek.

Geri
Yukarı