Ryzen 5 5600'lü sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
10-12K
AMD alıp driverı cartı curtuyla uğraşma ayrıca DLSS açık ara görüntü kalitesinde FSR'a fark atıyor 4060 veya 4060 Ti tercih edebilirsin.

Fanboy değilim ama driver sorunu yok artık 6000 7000 serisinde çözüldü tabii ki DLSS daha iyi ona laf yok ama driver sorununu çözdüler.

Kendimde kullanıyorum AMD hiç sorun yaşamadım istersem karta DLSS modu bile kurup DLSS 3.0 rı kullanabilirim.

Fanboy değilim ama driver sorunu yok artık 6000 7000 serisinde çözüldü tabii ki DLSS daha iyi ona laf yok ama driver sorununu çözdüler.

Kendimde kullanıyorum AMD hiç sorun yaşamadım istersem karta DLSS modu bile kurup DLSS 3.0 rı kullanabilirim.
Bu FG modları falan sağlıklı çalışmıyor hocam ama driver sorununu çözdüler diye biliyorum.

Kendim 7600 kullanıyorum zaten herhangi birinin fanboyu da değilim ama FSR açınca oyundan soğuyorum o derece kötü bana göre, daha uygun olmasa AMD tercih etmezdim o yüzden arkadaşa da önermiyorum. Driverlar şu an stabil sayılır ama yine de şans işi mesela ben hala 24.4.1'i yüklemedim çökme sorunu falan olur diye o yüzden hala 24.3.1'deyim.

AMD bir işlemciyle AMD ekran kartı almak daha iyi olur ben XFX 309 RX 6700 XT kullanıyorum hiç sorun yaşamadım tek sorun XFX'in programı yok oda AMD ile ilgili bir şey değil.

Öncelikle şu 4060 öneren bilgi yoksunu yorumları dikkate alma para tuzağından başka bir şey değil. Alacağınız kartlar 2. elden RX 6800, 6800XT veya 3070 olmalı. Bunlardan birini al bir daha arkana bakma.

AMD de driver sorunu yok eğer var diyen varsa zaten art niyetlidir. FSR 2 ile DLSS arasında fark kalmadı aradaki farkı kimse anlayamaz. Fark var diyen NVIDIA'dan para alan Türk YouTuber'ların videolarından bakıp geliyordur.

Son düzenleme:
Öncelikle şu 4060 öneren bilgi yoksunu yorumları dikkate alma para tuzağından başka bir şey değil. Alacağınız kartlar 2. elden RX 6800, 6800XT veya 3070 olmalı. Bunlardan birini al bir daha arkana bakma.

AMD de driver sorunu yok eğer var diyen varsa zaten art niyetlidir. FSR 2 ile DLSS arasında fark kalmadı aradaki farkı kimse anlayamaz. Fark var diyen NVIDIA'dan para alan Türk YouTuber'ların videolarından bakıp geliyordur.
Hocam ağzınıza sağlık ama 4060 alınmayacak bir ekran kartı değil alınabilir sadece daha iyi alternatifleri var bu sene 50 serisi çıkcak 40 serisine DLSS desteği daha gelmez herhalde RX 6800 almak yerine RX 7700XT alınabilir. Ancak 1080p de oynayacaksa sıkıntı yaşar o yüzden RX 6700XT en iyi seçenek.

Geri
Yukarı