Çözüldü Resimli İngilizce PDF'i Türkçeye çevirme işlemi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ali55125

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde bir PDF dosyası var fakat İngilizce.

1710799680183.png

Dosya doküman olarak değil resim olarak. Bu yüzden yazıları kopyalayamıyorum. PDF'i direkt atarak Türkçeye nasıl çevirebilirim? Sayfaları tek tek çevirmek çok sıkıntı bir iş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Foxit pdf okuyucu ile ilgili pdf'i OCR yapıp daha sonra text olarak kaydedebilirsiniz. Daha sonra çevirme işlemini yaparsınız.

Yapamazsanız gönderin çevirmeyi deneyeyim.

Alternatif olarak Google translate'in döküman çevirme özelliğini deneyebilirsiniz.
Foxit pdf okuyucu ile ilgili pdf'i OCR yapıp daha sonra text olarak kaydedebilirsiniz. Daha sonra çevirme işlemini yaparsınız.

Alternatif olarak Google translate'in döküman çevirme özelliğini deneyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 12
  • foxit.png
    foxit.png
    489 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Çözüm
Foxit PDF okuyucu ile ilgili PDF'i ocr yapıp daha sonra text olarak kaydedebilirsiniz. Daha sonra çevirme işlemini yaparsınız.

Alternatif olarak Google Translate'in doküman çevirme özelliğini deneyebilirsiniz.

PDF dosyasını şu linke sürükleyin. Geçmişte bu işi daha iyi yapanını bulamamıştım.

Harikasınız hocam. Ardından deepl a yükleyeceğim yardımınız için çok teşekkür ederim.

PDF dosyasını şu linke sürükleyin. Geçmişte bu işi daha iyi yapanını bulamamıştım.

Hocam attığınız sitede Türkçeyi seçer isem türkçemi yapacaktır?

Son düzenleme:
Harikasınız hocam. Ardından deepl a yükleyeceğim yardımınız için çok teşekkür ederim.

Hocam attığınız sitede Türkçeyi seçer isem türkçemi yapacaktır?
O ayar İngilizce yazıyı Türkçe yap anlamına gelmiyor.
Türkçe yazıyı daha doğru bir şekilde aktarmasına fayda sağlıyor.

Bu yazıya ilişkin olarak tabiki İngilizce seçmeniz lazım. Orjinal metin dili ne ise onu seçeceksiniz.

Geri
Yukarı