Reşit olduğum zaman evden çıkmalı mıyım?

Merhaba, ailemle iyi geçiniyorum ama kendi evim olsaydı daha hoş olurdu gibime geliyor. Reşit olduğumda kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Başka eve çıkmak iyi bir fikir mi?
Kendine güveniyorsan ve amacın varsa çık. Öyle havalı olduğu için ya da fantezisine çıkacaksan hiç tavsiye etmiyorum.

Üniversite okumayı düşünmüyor musun? Önce yurtta, sonra öğrenci evinde ailenden ayrı kalıp tek başına geçinmeyi denemelisin bence. Öyle bir planın yoksa ve çalışıp geçinmeyi düşünüyorsan, bence aile evinde kal. Masraftan kısmış ve geleceğin için gayet iyi yatırım yapmış olursun.

Üniversite okumayı düşünmüyor musun? Önce yurtta, sonra öğrenci evinde ailenden ayrı kalıp tek başına geçinmeyi denemelisin bence. Öyle bir planın yoksa ve çalışıp geçinmeyi düşünüyorsan, bence aile evinde kal. Masraftan kısmış ve geleceğin için gayet iyi yatırım yapmış olursun.
Evet düşünüyorum.
Kendine güveniyorsan ve amacın varsa çık. Öyle havalı olduğu için ya da fantezisine çıkacaksan hiç tavsiye etmiyorum.
Havalı olduğumu için değil kendi ayaklarımın üzerinde durabilecek miyim? diye çıkmayı düşünüyorum.

Merhaba, ailemle iyi geçiniyorum ama kendi evim olsaydı daha hoş olurdu gibime geliyor. Reşit olduğumda kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Başka eve çıkmak iyi bir fikir mi?
Acaba iyi bir fikir mi? Şöyle bir bakalım.

- Kira
- Apartman Aidatı
- Elektrik Faturası
- Doğalgaz Faturası
- Su Faturası
- İnternet Faturası
- Haftalık veya Aylık Alışveriş Masrafı
- Almak Zorunda Olduğun Eşyaların Taksiti
- Yol Parası

Hepsi zamlanmaya (güncellenmeye) devam edecek.

Tüm bunları yaparken sosyal kalmak için harcanan para, güzel bir yerde ev seçmek, bakkalın veya komşuların ile aranı iyi tutmak ve dahası var. Aslında daha bitmedi ama şimdi ben sana bir sorayım, sence iyi bir fikir mi?

Son düzenleme:
Acaba iyi bir fikir mi? Şöyle bir bakalım.

- Kira
- Apartman Aidatı
- Elektrik Faturası
- Doğalgaz Faturası
- Su Faturası
- İnternet Faturası
- Haftalık veya Aylık Alışveriş Masrafı
- Almak Zorunda Olduğun Eşyaların Taksiti
- Yol Parası

Hepsi zamlanmaya (güncellenmeye) devam edecek.

Tüm bunları yaparken sosyal kalmak için harcanan para, güzel bir yerde ev seçmek, bakkalın veya komşuların ile aranı iyi tutmak ve dahası var. Aslında daha bitmedi ama şimdi ben sana bir sorayım, sence iyi bir fikir mi?
Hayır değil.

Türkiye'de 18 yaşına girip evden ayrılanı görmedim. Kira ve fatura yardımları olsaydı belki. Fakat iş bulmak sıkıntı olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı