Reşit olmadan evden ayrılmak

Dürüst olun onu seviyor musunuz? Aşık falan mısınız bu yüzden mi evinde kalacaksınız?

Doğrusu bir anlık ergen istekleri ile ilgisi yok. Sadece ben biraz daha erken davranıp temelini atacağım. Yaşıma göre fazla olgun olduğumu düşünüyorum ve iş güç çalışıyorum. Yaşamın ne kadar zor olduğunun farkında olarak minik bir yuva kurmayı düşünüyorum. Yaşım geldiğinde bende aile ekonomisine katkı sağlamayı istiyorum. Tek başına değil, bir kaç aile üyesi ile birlikte yaşayacağım. Son olarak onu her şeyden çok seviyorum ve her şeyi göze alabilirim. Tek sıkıntı emin olamadığımız yasalar işte. Her şeyi geride bırakmaya hazırdım.. Sabır etmek gerçekten zor.

İki taraf hür iradesi ile karar vermiş ise ve ailende izin verirse sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.(yasal tavsiye değildir)ancak neden 20 yaşındaki bir kadın ile kalmak istiyorsunuz?

16 yaşındaki bir erkek çocuk, aile evinden ayrılıp birlikteliği olan 20 yaşını doldurmuş yetişkin bir kadının evine yerleşebilir mi? Yaşamaya başlayabilir mi? 16 yaşındaki çocuğun, ailesinin yasal olarak hakları nelerdir? Herhangi alıkoyma, cinsel birliktelik vb. suçlar yok. İki tarafın kendi istek ve rızası ile. Ailesi kadını şikayet ederse herhangi sonuç çıkar mı? Kadına bir şey olur mu? Çocuk geri götürülür mü? Yasalara dayanarak, kesin bilgi verilirse memnun olurum.

16 yaşında birisi bunu yapamaz yasal olarak @Factotum bu durum mümkün'mü?

İki taraf hür iradesi ile karar vermiş ise ve ailende izin verirse sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.(yasal tavsiye değildir)ancak neden 20 yaşındaki bir kadın ile kalmak istiyorsunuz?

Sabır edememek ve ailem ile doğru dürüst adım atamıyoruz. Sevdiğim birisi kendisi.

Doğrusu bir anlık ergen istekleri ile ilgisi yok. Sadece ben biraz daha erken davranıp temelini atacağım. Yaşıma göre fazla olgun olduğumu düşünüyorum ve iş güç çalışıyorum. Yaşamın ne kadar zor olduğunun farkında olarak minik bir yuva kurmayı düşünüyorum. Yaşım geldiğinde bende aile ekonomisine katkı sağlamayı istiyorum. Tek başına değil, bir kaç aile üyesi ile birlikte yaşayacağım. Son olarak onu her şeyden çok seviyorum ve her şeyi göze alabilirim. Tek sıkıntı emin olamadığımız yasalar işte. Her şeyi geride bırakmaya hazırdım.. Sabır etmek gerçekten zor.
Gerçekten güzel hayalleriniz var ancak az daha sabredin 2 senecik daha sabredin ve 18 yaşına gelir gelmez evden ayrılın. Sonsuza dek sürecek bir şeyi 2 sene sabretmeyerek çöp edebilirsiniz.

Şimdi beni anlamıyorlar ya ben şöyleyim böyleyim diyeceksin ancak %100 pişman olacaksın, hem de insanları zor durumda bırakacaksın bilgin olsun.

Gerçekten güzel hayalleriniz var ancak az daha sabredin 2 senecik daha sabredin ve 18 yaşına gelir gelmez evden ayrılın. Sonsuza dek sürecek bir şeyi 2 sene sabretmeyerek çöp edebilirsiniz.

Haklısınız. Ama 2 senecik diyemiyorum sizin gibi. Sizce kısa bir süre mi?

@21584, hayatın zorluğunu farkındayım zaten. Anlamamak ile ilgisi de yok aslında acele ediyoruz sadece.

Haklısınız. Ama 2 senecik diyemiyorum sizin gibi. Sizce kısa bir süre mi?

@21584, hayatın zorluğunu farkındayım zaten. Anlamamak ile ilgisi de yok aslında acele ediyoruz sadece.

Bunu sakın yapma işte liseyi bitir ondan sonra bunu yap ama tavsiyem üniversitede oku eğer meslek öğrenmediyseniz 16 yaş bunun için çok erken.

Geri
Yukarı