Reşit olmadan bilişim şirketinde çalışmak

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Merhaba,

Reşit değilim. 16 yaşındayım. Hem işi öğrenme hem de para kazanmak için bir bilişim şirketinde çalışmak istiyorum.

Beni işe alırlar mı? Masaüstü yazılımları kodlayabilirim, veri girişi yapabilirim. Hemen hemen her türlü şeyi yapabilirim.

Beni işe alırlar mı? Çalışmamda engel olabilecek şeyler nelerdir?

Merhaba,

Reşit değilim. 16 yaşındayım. Hem işi öğrenme hem de para kazanmak için bir bilişim şirketinde çalışmak istiyorum.

Beni işe alırlar mı? Masaüstü yazılımları kodlayabilirim, veri girişi yapabilirim. Hemen hemen her türlü şeyi yapabilirim.

Yaş ile sorun olacağını zannetmiyorum. Kendini onlara karşı kanıtlarsan çalışırsın.

Merhaba,

Stajyer olarak alabilirler.

Merhaba,

Resmi olarak çalışamazsın yani maaş alamazsın veya sigorta alamazsın.

Resmi olarak çalışamazsın yani maaş alamazsın veya sigorta alamazsın.

Hayır eğer stajyer olarak girerse ufak bir maaş alabilir. Ayrıca şirketin isteğine bağlı olarak stajyer sigortası veya normal sigorta yaptırıyorlar. Tecrübe ettim bizzat! 18 yaş üstü olmasına gerek yok. Yetiştirmek için 18 yaş altı bakanlar bile var. Stajyer sonuçta.

Hayır eğer stajyer olarak girerse ufak bir maaş alabilir. Ayrıca şirketin isteğine bağlı olarak stajyer sigortası veya normal sigorta yaptırıyorlar. Tecrübe ettim bizzat! 18 yaş üstü olmasına gerek yok. Yetiştirmek için 18 yaş altı bakanlar bile var. Stajyer sonuçta.
O konuda bir bilgim yoktu kusura bakmayın, ancak çoğu şirket stajyer almak konusunda pek hevesli değil, stajyerler ayak bağı gibi görünüyorlar günümüzde, eskiden en azından bedava çalışan olarak görünüyordular :)

O konuda bir bilgim yoktu kusura bakmayın, ancak çoğu şirket stajyer almak konusunda pek hevesli değil, stajyerler ayak bağı gibi görünüyorlar günümüzde, eskiden en azından bedava çalışan olarak görünüyordular :)

Evet o yönü bir dezavantaj aslında. Adamlar şirkete stajyer alacaksa bile üniversiteyi bitirmiş staj yapmaya gelenlere öncelik verirler. Ama araştırırsan illaki denk gelebilirsin istediğin gibi bir yere.

Merhaba,

Stajyer olabilirsin.

Geri
Yukarı