Reşit olmadan bilişim şirketinde çalışmak

Stajyer olarak ise alıyor bazı kurumlar, gidip görüşmeden net bir şey söyleyemeyiz. Alacaklarını düşünüyorum, yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi onlara anlatın. Konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlayın. Başarılar!

Stajyer olarak ise alıyor bazı kurumlar, gidip görüşmeden net bir şey söyleyemeyiz. Alacaklarını düşünüyorum, yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi onlara anlatın. Konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlayın. Başarılar!
Hocam freeleancer olarak da çalışabilir isterse. Bence daha iyi olur. Ve hocam freeleance çalışırsa CV'sine işler mi yaptıkları?

Hocam freeleancer olarak da çalışabilir isterse. Bence daha iyi olur. Ve hocam freeleance çalışırsa Cv'sine işler mi yaptıkları?

İşleyebilir ancak bana sorarsanız çok bir etkisi olacağını sanmam. Bir şirkette çalışmakla aynı şey değil. Stajyer olarak çalışırsa Cv'sine gönül rahatlığıyla yazabilir. Referans olarak bile işine yarar.

Hocam freeleancer olarak da çalışabilir isterse. Bence daha iyi olur. Ve hocam freeleance çalışırsa CV'sine işler mi yaptıkları?
Bir yerde stajyer olursa sabit bir maaşı olur freelancer olursa gelir aydan aya değişken olur. Yaptığınız projeleri hafızada tutarsanız iş başvurusunda gösterirsiniz ama ne kadar faydası olur bilmiyorum. Çünkü daha önce iş başvurusunda bulunmadım. Yinede fikir sahibi olmalarını sağlayacaktır, github kullanmak da çoğu şirketin aradığı özelliklerden diyebiliriz.

Bir yerde stajyer olursa sabit bir maaşı olur freelancer olursa gelir aydan aya değişken olur. Yaptığınız projeleri hafızada tutarsanız iş başvurusunda gösterirsiniz ama ne kadar faydası olur bilmiyorum. Çünkü daha önce iş başvurusunda bulunmadım. Yine de fikir sahibi olmalarını sağlayacaktır, GitHub kullanmak da çoğu şirketin aradığı özelliklerden diyebiliriz.
Hocam siz nasıl çalışıyorsunuz? Ve bir tanıdığınızla çalıştığınızı söylemiştiniz. Ona sorabilirsiniz.

Hocam siz nasıl çalışıyorsunuz? Ve bir tanıdığınızla çalıştığınızı söylemiştiniz. Ona sorabilirsiniz.
Ben freelancer olarak çalışıyorum ama ajanslar ile çalıştığımız için sürekli iş bulma imkani oluyor, yinede gelirde dalgalanmalar oluyor.

İş yokki sektörde stajer dışında da kimse sistemini 16 yaşındaki birine emanet etmez. Bilgisayarcılarda çalışmayı dene lehim atmayı vs. öğrenirsen iyi parası var.

İş yok ki sektörde stajyer dışında da kimse sistemini 16 yaşındaki birine emanet etmez. Bilgisayarcılarda çalışmayı dene lehim atmayı vs. öğrenirsen iyi parası var.

Sistem emanet etmek derken? Bilgim var birçok şeyi biliyorum demiş konu başında siz gelmiş bilgisayarcıda lehim atmayı öğren diyorsunuz.
Bence 16 yaşında bir yerde çalışacaksa ilk olarak alacağı paraya değil kazanacağı tecrübeye bakmalı.

Ben freelancer olarak çalışıyorum ama ajanslar ile çalıştığımız için sürekli iş bulma imkani oluyor, yinede gelirde dalgalanmalar oluyor.
Ben olsam önce freeleancer olarak çalışırdım. Mümkünse sizin yaptığınız gibi. Sonra stajyer olarak çalışırdım. Girmesi daha kolay olur sanırım.

Geri
Yukarı