Reşit olmayan birini zorla yurt dışında tutma cezası nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam Technopat ailesi, ailem beni uzun süredir yurt dışında tutuyor okula gidemiyorum okulu dondurdular burada çalışıyorum.
Aslinda şu an vizemin süresi bitti 3 ay kalabilirken 4 aydir buradayim ve ülkeyi gerçekten çok özlüyorum.
Gidip buradaki polislere söylesem beni geri gönderirler mi yoksa tutuklarlar mi?
Nasıl işliyor bilenler yardımcı olabilir mi?
Yaş 17.
Ülke Rusya.

Derhal Rusya'yı terk edin yoksa masum insanlarla savaşmak zorunda kalırsınız ayrıca nasıl zorla seni Rusya'da tutabiliyorlar?

Derhal Rusya'yı terk edin yoksa masum insanlarla savaşmak zorunda kalırsınız ayrıca nasıl zorla seni Rusya'da tutabiliyorlar?

İstemiyorlar beni önce yurda vereceklerdi sonra böyle karar verdiler.
Tüm eşyalarimi satmişlar kardeşime yeni bilgisayar almışlar sirf senin eski kocanin cocugu oldugum icin nasil olurda boyle yaparsin insan misin sen annem bile demiyecek seviyeye geldim neyse detaylara girmeyeceğim simdi Türkiye'ye dönüp yatili calismak istiyorum ama okula nasıl gidebilirim bilmiyorum reşit bile değilim ailem evden atiyor kafayi yiyecem.

Selam Technopat ailesi, ailem beni uzun süredir yurt dışında tutuyor okula gidemiyorum okulu dondurdular burada çalışıyorum.
Aslinda şu an vizemin süresi bitti 3 ay kalabilirken 4 aydir buradayim ve ülkeyi gerçekten çok özlüyorum.
Gidip buradaki polislere söylesem beni geri gönderirler mi yoksa tutuklarlar mi?
Nasıl işliyor bilenler yardımcı olabilir mi?
Yaş 17.
Ülke Rusya.
hocam burda koleje veya açığa geçmek için uğraşıyorum devlet okulları berbat ekonomi desen zaten öyle eğitim sistemi leş ailem le beraber yrtdışına gitmek okadar isterimki
ha tabi aliesel durumlar varsa sıkıntı onu bilemem

Hocam burada kendimi koleje veya açığa atmak için uğraşıyorum devlet okulları berbat ekonomi desen zaten öyle eğitim sistemi leş ailemler beraber yrtdışına gitmek o kadar isterimki.

Evett anliyorum.
Ama yalniz olmakta çok yakıyor ya.
Yillardir ailenle yaşıyorsun bir ortamdasin ve bir anda yurt dışında yalnizsin kimseyle zevkini paylaşamiyorsun derdini anlatamiyorsun bilmiyorum yani belki zamanla olacak her şey.

Vay, hocam! Bu sefer farklı bir senaryoyla gelmişsiniz. Okurken eğlendim, önceki trollerinizden daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.
Dışarı çıkamıyorum
Cevap bile vermek istemiyorum.
Konuyu okusana neler yaşamışım gelmişsin burda trol konu diyorsun hiç bir şey demek istemiyorum size...

İstemiyorlar beni önce yurda vereceklerdi sonra böyle karar verdiler.
Tüm eşyalarimi satmişlar kardeşime yeni bilgisayar almışlar sirf senin eski kocanin cocugu oldugum icin nasıl olurda boyle yaparsin insan misin sen annem bile demeyecek seviyeye geldim neyse detaylara girmeyeceğim simdi Türkiye'ye dönüp yatili calismak istiyorum ama okula nasıl gidebilirim bilmiyorum reşit bile değilim ailem evden atiyor kafayi yiyeceğim.

Evett anliyorum.
Ama yalniz olmakta çok yakıyor ya.
Yillardir ailenle yaşıyorsun bir ortamdasin ve bir anda yurt dışında yalnizsin kimseyle zevkini paylaşamiyorsun derdini anlatamiyorsun bilmiyorum yani belki zamanla olacak her şey.

Ailen suç işliyor onları şikayet et zorla seni bir ülkeye gönderip çalıştıramazlar.

Cevap bile vermek istemiyorum.
Konuyu okusana neler yaşamışım gelmişsin burda trol konu diyorsun hiç bir şey demek istemiyorum size...
Lisede okulu bırakmak mantıklı mı?
Şu konuda aynı gün içinde hem yurt dışına çıkmayı düşünüyorum deyip hem de yurt dışına çıktığımdan beridir rahatladım vesaire demişsiniz.
Ayrıca bu konuda da "3 ay kalabilirken 4 aydır buradayım" demişsiniz fakat üstte linkini verdiğim konuyu 3 ay evvel açmışsınız. Ha bir de şey var, üstteki konuda Kazakistan'a gittiğinizi söylemişsiniz fakat ne hikmetse şu an Rusya'da olduğunuzu söylüyorsunuz.

Ailen suç işliyor onları şikayet et zorla seni bir ülkeye gönderip çalıştıramazlar.
Daha önce polise şikayetçi olmuştum şiddetten dolayi disarda beni o dövdüğü gun her yerim mosmordu torbaci muhamelesi yapiyorlardi evde kitliyolardi anahtari sakliyolardi yanlış bişey yaptigimda sopayla dövüyolardi bi gun dayanamadim caktirmadan telefonumu buldum WhatsApptan ihbar yaptim polisler gelmişti ben korkumdan dolayı söylemedim şaka yapiyorim
Lisede okulu bırakmak mantıklı mı?
Şu konuda aynı gün içinde hem yurt dışına çıkmayı düşünüyorum deyip hem de yurt dışına çıktığımdan beridir rahatladım vesaire demişsiniz.
Ayrıca bu konuda da "3 ay kalabilirken 4 aydır buradayım" demişsiniz fakat üstte linkini verdiğim konuyu 3 ay evvel açmışsınız. Ha bir de şey var, üstteki konuda Kazakistan'a gittiğinizi söylemişsiniz fakat ne hikmetse şu an Rusya'da olduğunuzu söylüyorsunuz.
Teşekkürler Dostum.
Egom yüzünden söylemekten utandim.
Kazakistan yani evet ve çok pişmanım yaptığım hatayi kimse yapmasin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı