Reşit olmayan birisi adına açılan davaları nasıl sorgular?

Offf sinirim bozuldu küfürden dava mı edilir ya sanki birisi birisine küfredince bir şey gidiyor birinden.

Yani ekran görüntüsü alıp mahkemeye giderse diye dedim. Bir de IP adresi nasıl değiştiriliyor.

VPN ama sipariş verecekken dikkat et. Bir seçenek te taşınabilirsin ama sen VPN kullan.

16 yaşında alabiliyorsun, dava açılırsa hakkında ikametgah adresine yolluyorlar dava kağıtlarını.

Ve üzerine senin ismini dahi bilmiyorlar. Önce senin adını falan filan öğrenmek için mahkemeye gidiyorlar, sonra mahkemeden dönüş sağlanıyor eğer mantıklı bir nedense. Diğer türlü saçma sapan bir şekilde korkutmuşlar seni.

Offf sinirim bozuldu küfürden dava mı edilir ya sanki birisi birisine küfredince bir şey gidiyor birinden.

Birisinin seni küfürden dava etmesi eğer gerçek hayatta kim olduğunu bilen, telefon üzerinden edilmiş hakaret vb. değilse kişinin tespit edilmesi, bulunması, sorguya çağrılması yıllar sürecek işlem. Zaten ifaden alınmadan dava açılmaz savcılık yalnızca soruşturma yürütür o da e-devlet üzerinde görünmez.

Atıyorum oyun, Discord vb. üzerinden sövdün birisine. İlk etapta polise gidiyor, polis eğer kanıt varsa şikayeti alıp ilgili birimlere yolluyor tabii bu esnadan şikayetçinin savcılığa da gitmesi lazım. Sonra bazı bilgiler talep ediliyor, gelen bilgilerden IP vb. sorgulatılıyor, en sonunda kişi bulunursa ifadesi alınıyor sonra ilgili savcı ancak isterse dava açılıyor. Çoğu zaman bu süreç yıllar sürdüğunden öpüşüp barışın diye bitiyor.

Bu olay benim kuzenimin başına geldi. Şikayet tarihinden 4 sene sonra ifadeye çağrılmış adamın adını sormuşlar ben bu herifi tanımam demiş kovuşturma vermişler direkt 😂.

Birisinin seni küfürden dava etmesi eğer gerçek hayatta kim olduğunu bilen, telefon üzerinden edilmiş hakaret vb. değilse kişinin tespit edilmesi, bulunması, sorguya çağrılması yıllar sürecek işlem. Zaten ifaden alınmadan dava açılmaz savcılık yalnızca soruşturma yürütür o da e-Devlet üzerinde görünmez.

Atıyorum oyun, Discord vb. üzerinden sövdün birisine. İlk etapta polise gidiyor, polis eğer kanıt varsa şikayeti alıp ilgili birimlere yolluyor tabii bu esnadan şikayetçinin savcılığa da gitmesi lazım. Sonra bazı bilgiler talep ediliyor, gelen bilgilerden IP vb. sorgulatılıyor, en sonunda kişi bulunursa ifadesi alınıyor sonra ilgili savcı ancak isterse dava açılıyor. Çoğu zaman bu süreç yıllar sürdüğunden öpüşüp barışın diye bitiyor.

Bu olay benim kuzenimin başına geldi. Şikayet tarihinden 4 sene sonra ifadeye çağrılmış adamın adını sormuşlar ben bu herifi tanımam demiş kovuşturma vermişler direkt 😂.

Olsun ama zamanını çalıyor hiç olmasa daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı