Çözüldü ReSize BAR ve CSM saçılınca sistem BIOS'a geri atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

can kavak

Femtopat
Daha fazla  
RAM
2x16
SSD veya HDD modeli
samsung 970evo plus
Ekran kartı
rx 5700
Anakart
b 450mk II
İşlemci
5600G
ReSize BAR açıp BIOS'tan çıkıyorum tekrar BIOS'a atıyor. CSM kapatınca yine aynı. UEFI only yaptığımda yine aynı. ReSize BAR ve CSM'yi aynı anda kapattım yine BIOS'a atıyor. Sadece CSM açık ve önerilen ayarlarda olduğunda açılıyor PC.

Ben anlamadım bu ReSize BAR nasıl açıp sorunsuz çıkacağım BIOS'tan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@can kavak UEFI olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz, eğer değilse sorun o yüzden.
1707928526536.png

Windows'u yeniden kurmalısınız, veya kurulu Windows'u da UEFI'ye çevirme yolları var. Bilgilendirirseniz konuda yardımcı olabiliriz.
@can kavak UEFI olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz, eğer değilse sorun o yüzden.
1707928526536.png

Windows'u yeniden kurmalısınız, veya kurulu Windows'u da UEFI'ye çevirme yolları var. Bilgilendirirseniz konuda yardımcı olabiliriz.

Çözüm
Eki Görüntüle 2116288

1707937776246.png

UEFI değilmiş.
Bunu yapınca sorun cıkmayacak değil mi ReSize BAR açarken?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2116475

UEFI değilmiş.
Bunu yapınca sorun cıkmayacak değil mi ReSize BAR açarken?
Evet, sorun çıkarmaz.
Bunu deneyebilirsiniz. Ya da temiz kurulum. Yazanları tam uygularsanız olur.

Evet, sorun çıkarmaz.
Bunu deneyebilirsiniz. Ya da temiz kurulum. Yazanları tam uygularsanız olur.

UEFI çevireceğim ama komut istemine girerken admin parolası istiyor.
Şifremi yazıyorum kabul etmiyor. Microsoft'un sitesinden şifrelerimi değiştim hesap şifremide değiştim ayarlardan parolada değiştim ama hiçbiri CMD açarken olmuyor. Bazı yerlerden baktımda hepsi oturum açma şifresini değişiyor. Onların yaptığı gibi değiştirip denememe rağmen hala yanlış parola diyor ve CMD'ye giremiyorum. Bu bir hata falan mı yoksa bunun parolası ayrı bir yerden mi değişiyor.

Az önce yeni bir kullanıcı oluştururken yönetici hesabı şifresi ve ayrıyeten PC parolasıyla giriş seçeneği veriodu. İkisini de ayrı ayrı denedim ikisini de kabul etti şifrelerde bir sorun yok ama CMD de neden kabul etmiyor anlamıyorum.

Son düzenleme:
@can kavak o şifre büyük ihtimalle bilgisayarı ilk kurduğunuzdaki microsoft hesabınızın şifresi. Ama bence sorun şifre değil, şifrenin geçerlilik süresi olabilir. Windowsta öyle bir olay vardı, ağda bağlantı kurulurken de böyle sorunlar oluyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam hatırlamıyorum ama bu işe yarayabilir. Ben kapatmıştım ama nerden yaptığımı unuttum.

@can kavak o şifre büyük ihtimalle bilgisayarı ilk kurduğunuzdaki Microsoft hesabınızın şifresi. Ama bence sorun şifre değil, şifrenin geçerlilik süresi olabilir. Windows'ta öyle bir olay vardı, ağda bağlantı kurulurken de böyle sorunlar oluyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam hatırlamıyorum ama bu işe yarayabilir. Ben kapatmıştım ama nereden yaptığımı unuttum.

1708065864916.png

Yardım için sağol parola işe yaramadı sıfırladım tekrar kurup UEFI convert attım CSM kapatırken 4 5 defa kendine reset atıı BIOS'tan falan beni otomatik attı ekran git gel falan yaptı en sonunda düzgünce açıldı her şey. S.A.M açıldı sonunda teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı