ReSize BAR ve VBIOS güncelleme

kjrhyg

Centipat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• kart model.jpg
    kart model.jpg
    166,2 KB · Görüntüleme: 31
  • bios version.jpg
    bios version.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 33
  • nvidia bios.jpg
    nvidia bios.jpg
    183,9 KB · Görüntüleme: 33
Ekran kartı BIOS güncellemek zorunlu değil diye biliyorum. Ben BIOS güncelledim ve 3070 için Resize bar seçeneği bios'ta sağ üstte vardı. Açtım. Ekran kartı ile ilgili hiç bir şey yapmadım.

Ekran kartı BIOS güncellemek zorunlu değil diye biliyorum. Ben BIOS güncelledim ve 3070 için ReSize BAR seçeneği BIOS'ta sağ üstte vardı. Açtım. Ekran kartı ile ilgili hiçbir şey yapmadım.

Teşekkürler. Kart 2021 üretimi olduğu için en güncel hali daha faydalı olur diye düşündüm. Resize için BIOS'u henüz kontrol etmedim, önerinizi değerlendireceğim.

Merhaba, ekran kartı BIOS güncellemesi yapmak ve resize var aktif etmek istiyorum. Anakart BIOS güncellemem tamam, fakat ASUS resmi sitesinde 3060 serisi için birçok seçenek mevcut ve hangi BIOS sürümünü seçeceğime karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartım; https://www.hepsiburada.com/asus-ge...2gb-gddr6-192bit-ekran-karti-pm-HBC00000BKHKU
VBIOS yayınlanan en son tarihli sürümü kuracaksınız hocam zor bir şey yok kendisi yapıyor.

Yapmanızı tavsiye ederim. Ben kendi kartıma yaptıktan sonra performans artışı hissettim. 🤚🏼

VBIOS yayınlanan en son tarihli sürümü kuracaksınız hocam zor bir şey yok kendisi yapıyor.

Yapmanızı tavsiye ederim. Ben kendi kartıma yaptıktan sonra performans artışı hissettim. 🤚🏼

VBIOS için ekran kartı aramasında 3060 serisinde birçok seçenek olduğu için yanlış olanı tercih etmek istemedim. 3060 OC, 3060 12 OC, 3060 v2 vs. gibi birçok seçenek var hepsinin görseli benimkiyle aynı. Techpower sitesinden kontrol ettiğimde aynı fotoğraf ve aynı model GPU kısmında "GA106" yazıyor ama kendi kullandığım kart "GA104" olarak geçiyor. Bu da biraz kafa karışıklığı yarattı.

VBIOS için ekran kartı aramasında 3060 serisinde birçok seçenek olduğu için yanlış olanı tercih etmek istemedim. 3060 OC, 3060 12 OC, 3060 v2 vs. gibi birçok seçenek var hepsinin görseli benimkiyle aynı. Techpower sitesinden kontrol ettiğimde aynı fotoğraf ve aynı model GPU kısmında "GA106" yazıyor ama kendi kullandığım kart "GA104" olarak geçiyor. Bu da biraz kafa karışıklığı yarattı.

VBIOS bazen yanlışta yazabiliyor, ekran kartı kendi üreticinizin yazdığı tool ile güncellemenizi tavsiye ederim.

Cevaplayan herkese teşekkür ederim. VBIOS güncellemesini resmi siteden indirdiğimde ekran kartımın böyle bir güncellemeye gerek olmadığı ile ilgili bir uyarı verdi, direkt olarak BIOS'tan ReSize BAR aktif ettim. Bakalım ne kadar etkili olacak.

Cevaplayan herkese teşekkür ederim. VBIOS güncellemesini resmi siteden indirdiğimde ekran kartımın böyle bir güncellemeye gerek olmadığı ile ilgili bir uyarı verdi, direkt olarak BIOS'tan ReSize BAR aktif ettim. Bakalım ne kadar etkili olacak.

Hocam zaten kendi üreticinizden bakacaksınız.🤮🤮🤮🤮🤮

Hayırlı forumlar.🌹

Hocam zaten kendi üreticinizden bakacaksınız.🤮🤮🤮🤮🤮

Hayırlı forumlar.🌹

Söylenilenlerin içinde kusma ifadesi kullanmayı gerektirecek ne var pek anlayamadım, burası bilgi alışverişi üzerine kurulu bir platform ve ben bilmediğim bir konu hakkında yardım talep ettim. Saçma bir davranış içerisinde bulunduğunuzu belirtmem gerekiyor.

Söylenilenlerin içinde kusma ifadesi kullanmayı gerektirecek ne var pek anlayamadım, burası bilgi alışverişi üzerine kurulu bir platform ve ben bilmediğim bir konu hakkında yardım talep ettim. Saçma bir davranış içerisinde bulunduğunuzu belirtmem gerekiyor.
Ben Palitin sayfasından güncellemiştim.

Geri
Yukarı