Custom ROM [Resmi değil] Samsung Galaxy Tab A 8.0 2019 (T290) PixelExperience 13 GSI ROM

Makaleler
6
Yer
Dimension C-137
Daha fazla  
Meslek
Video Editör
1706295491211.png

Samsung Galaxy Tab A8 2019 (T290) için PixelExperience GSI.
Cihazınızın brick olması kurtarılmaz duruma gelmesine. ve Knox 0x1 olmasına göze alarak bu işlemi yapınız. Heribert Yavuz sorumluluk kabul etmez.
Ana bant sürümü T290XXS5cwg5.
Çalışan özellikler.
Kamera Wi-Fi BT ses titreşim GPS vb. bütün pixel özellikleri.
Diğer özellikler (vendor ile gelen).
Şarj akımı ve dolma süresi doğru. Cihaz kapalı iken şarj olmakta.
Çalışmayan özellikler.
Pil tasarrufu. Çift tıklayarak açılma. MTP.
Yaşadığım sorunlar.
Kasma sorununu otomatik döndürmeyi kapatarak çözdüm.
Spotify çalmıyor çalsa bile 5 dakika sonra kapanıyor. Çözümü bütün bildirimlere izin vererek çözdüm.
Eklemek istediklerim mevcut.
Pixel ROM olduğu için ağır ama günlük kullanıma uygundur. RAM kullanımı en düşük 1.6 GB.
Kurulumu Odin üzerinden yapılmaktadır.
ROM linki. Pixelexpt290S5.tar

1706299222873.png

Kurduktan sonra birkaç kez yineden başlayacaktır cihazınız. Recovery ye atması durumunda factory data reset yaparak işleme devam edebilirsiniz.
ROM'dan görüntüler.

1706299571795.png

1706299381774.png

1706299392575.png

1706299417877.png

1706299447185.png

Cihazı Kurarken Wi-Fi'a bağlamayı ihmal etmeyin. GMS servislerinin hatalı çalıştığına denk geldim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2097847

Samsung Galaxy Tab A8 2019 (T290) için PixelExperience GSI.
Cihazınızın brick olması kurtarılmaz duruma gelmesine. ve Knox 0x1 olmasına göze alarak bu işlemi yapınız. Heribert Yavuz sorumluluk kabul etmez.
Ana bant sürümü T290XXS5cwg5.
Çalışan özellikler.
Kamera Wi-Fi BT ses titreşim GPS vb. bütün pixel özellikleri.
Diğer özellikler (vendor ile gelen).
Şarj akımı ve dolma süresi doğru. Cihaz kapalı iken şarj olmakta.
Yaşadığım sorunlar.
Kasma sorununu otomatik döndürmeyi kapatarak çözdüm.
Spotify çalmıyor çalsa bile 5 dakika sonra kapanıyor. Çözümü bütün bildirimlere izin vererek çözdüm.
Eklemek istediklerim mevcut.
Pixel ROM olduğu için ağır ama günlük kullanıma uygundur. RAM kullanımı en düşük 1.6 GB.
Kurulumu Odin üzerinden yapılmaktadır.
ROM linki. Pixelexpt290S5.tar

Eki Görüntüle 2097932

Kurduktan sonra birkaç kez yineden başlayacaktır cihazınız. Recovery ye atması durumunda factory data reset yaparak işleme devam edebilirsiniz.
ROM'dan görüntüler.

Eki Görüntüle 2097949

Eki Görüntüle 2097941

Eki Görüntüle 2097942

Eki Görüntüle 2097944

Eki Görüntüle 2097947
Elinize sağlık çok güzel olmuş.

Kendiniz mi derlediniz yoksa sadece paylaştınız mı? Kafam karıştı çünkü GSI ROM'lar zaten herhangi bir cihaz için özel derlenmemiş, destekleyen her cihaza kurulabilir ROM'lar değil mi?

Kendiniz mi derlediniz yoksa sadece paylaştınız mı? Kafam karıştı çünkü GSI ROM'lar zaten herhangi bir cihaz için özel derlenmemiş, destekleyen her cihaza kurulabilir ROM'lar değil mi?

GSI ROM ama düzenleme var. Samsung resmi yazılım zorunluğu bypass gibi.
Bir de bu cihazda çalışan TWRP yok şu an. İhtiyacı olana ilaç gibi gelecek.

Elinizs sağlık, harika gözüküyor ama RAM konusunda şüphede kaldım. Halihazırda kardeşim kullanıyor tableti ve Stock ROM'da cok takılıyor. Siz aşırıya kaçan donma/takılma yasadınız mı? Eğer yaşamadıysanız kurmayı düşünüyorum, çalışmayan özellikler çok da önemli değil.

Elinizs sağlık, harika gözüküyor ama RAM konusunda şüphede kaldım. Halihazırda kardeşim kullanıyor tableti ve stock ROM'da cok takılıyor. Siz aşırıya kaçan donma/takılma yasadınız mı? Eğer yaşamadıysanız kurmayı düşünüyorum, çalışmayan özellikler çok da önemli değil.

Takılma yine söz konusu ama stock ROM'daki gibi 30 saniye bekletmiyor. Bu takılma EMMC'den kaynaklı okuma yazma hızı bayağı düşük.

Peki oyunlarda stock ROM'a göre performans artışı olur mu? Android 10'da iken pek yavaş değildi, simdi Android 11'de eşek kalıyor.

Oyun konusuna girmedim. Ama müsait olduğum zaman bir AnTuTu testi yaparım o şekil sonuç verebilirim.

İlerleyen zamanlarda belki AOSP ROM hazırlayabilirim.

Bir de hareketli duvar kâğıdı kullanmayın (Pokémon gibi) kısaca cihaz bu sefer deli gibi kasmaya başlar.

Son düzenleme:
Bu tablet Android 11'de kasılıyor yani Android 13..
Ha bir de bu ROM'u T290XXS4cwc1 için kuracağım. Sorun olur mu?

Sorun olur mu bilmem ama olursa da S5 sürüme yükseltirsin. İsterseniz LineageOS hazırladım o cihaza.

Geri
Yukarı