Resolution scale ile orijinali çözünürlük arasında fark var mı?

Mesela 1920X1080 çözünürlüğü 5/6 resolution scale ile 1600X900 oluyor. Bu şekilde kullanmak mı daha mantıklı yoksa direkt 1600X900 çözünürlükte kullanmak mı daha mantıklı?

Oyunun grafik ayarı bölümündeki resolution scale’den mi bahsediyorsun. Bişe anlamadım. Kusura bakma.

Ondan bahsediyor. Ben de merak ettim bilgisi olanlar paylaşırsa güzel olur.
Eğer ondan bahsediyorsa 1080p’de grafikleri ve kenar yumuşatmayı ultra yapabiliyor ise şiddetle resolution scale %200 efsane oluyor. Grafikler kalitesinin çözünürlüğünü çok netleştiriyor.Eğer sistemi yetersiz ise 1080p yapıp resolution scale kapatsın derim.Yoksa kaliteden hiçbir tat alamaz.

Eğer ondan bahsediyorsa 1080p’de grafikleri ve kenar yumuşatmayı ultra yapabiliyor ise şiddetle resolution scale %200 efsane oluyor. Grafikler kalitesinin çözünürlüğünü çok netleştiriyor.Eğer sistemi yetersiz ise 1080p yapıp resolution scale kapatsın derim.Yoksa kaliteden hiçbir tat alamaz.
Ben düşürmekten bahsediyorum.

Sorumu anlamadığınız belli. Ben resolution scale ile düşürmek mi daha mantıklı yoksa direk çözünürlük kısmından düşürmek mi mantıklı diye sormuştum.

1080P'ye ayarlayıp scaling ayarını düşürmek genelde daha mantıklı. Monitörünüzü doğal çözünürlüğünde kullanmak netlik açısından daha iyi olabiliyor. Açıkçası performans açısından arada bir fark olmayacağına inanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı