Çözüldü Resolution Scaling nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AnubisSs

Femtopat
Daha fazla  
Optimize edilmeli qaliba.
Iste bunu qualtye alinca bozuluyor amma off'da daha canli. Nedeni nedir peki?

0CEABD4C-7F0F-4025-9070-9C0349E0A93B.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RTX'i demiyorum diger bir soeunu soyluyorum kardesim. Max quality'de goruntu iyi olmali amma offda daha iyi boyle olmamali.
Canım kardeşim ben de ondan bahsediyorum zaten. Çözünürlük ölçeği bu. Atıyorum 1080p'de oynuyorsun ve max quality ayarına aldın. Oyun görüntüyü sana 900p'de işleyip veriyor. Haliyle görüntü kaliten düşüyor ama FPS artıyor. Kapalı durumda native 1080p görüntü alıyorsun. Daha iyi olması çok normal.
AMD FSR gibi işlem yapıyor o ayar, kapalı tutulmadığı sürece performanstan ultra kaliteye kadar oransal ölçekleme yaparak kaliteyi varsayılan monitör çözünürlüğü üzerinden yeniden render ediyor.
Evet durum bu.
Optimize edilmeli qaliba
Iste bunu qualtye alinca bozuluyor amma off da daha canli? Nedeni nedir peki?Eki Görüntüle 1290406
Bunun RTX ile alakası yok. Çözünürlük ölçeği bu. Oyun bende yüklü değil kontrol edemiyorum ama bunu kapalı duruma getirirsen en iyi görüntüyü alırsın.

RTX'i demiyorum diger bir soeunu soyluyorum kardesim. Max quality'de goruntu iyi olmali amma offda daha iyi boyle olmamali.

Bunun RTX ile alakası yok. Çözünürlük ölçeği bu. Oyun bende yüklü değil kontrol edemiyorum ama bunu kapalı duruma getirirsen en iyi görüntüyü alırsın.
AMD FSR gibi işlem yapıyor o ayar, kapalı tutulmadığı sürece performanstan ultra kaliteye kadar oransal ölçekleme yaparak kaliteyi varsayılan monitör çözünürlüğü üzerinden yeniden render ediyor.

Canım kardeşim ben de ondan bahsediyorum zaten. Çözünürlük ölçeği bu. Atıyorum 1080p'de oynuyorsun ve max quality ayarına aldın. Oyun görüntüyü sana 900p'de işleyip veriyor. Haliyle görüntü kaliten düşüyor ama FPS artıyor. Kapalı durumda native 1080p görüntü alıyorsun. Daha iyi olması çok normal.
Evet durum bu.

Çözüm
2 ay once Forza'da boyle diyildi sonuncu Update'te boyle oldu çünkü onu da denemisligim var.

Canım kardeşim ben de ondan bahsediyorum zaten. Çözünürlük ölçeği bu. Atıyorum 1080P'de oynuyorsun ve Max quality ayarına aldın. Oyun görüntüyü sana 900P'de işleyip veriyor. Haliyle görüntü kaliten düşüyor ama FPS artıyor. Kapalı durumda native 1080p görüntü alıyorsun. Daha iyi olması çok normal.

Evet durum bu.

Anladim cox teşekkürler.

Geri
Yukarı