Restart döngüsü

KaraKasap

Decapat
Merhaba arkadaslar. 1 ay veya daha fazla bir zamandan beri bilgisayara bir şey oldu onceleri daha azken simdi cogaldi. Daha da cogalir mi bilmiyorum. Yeniden baslama sorunu bulgisayari ilk acarken daha aciliyor ekran gelmiyor. Kasa calisiyor bir 15-20 saniye kendi kendine kapaniyor ve tekrar kendi kendine aciliyor. Yine ekran gelmiyor. Bu dongu boyle acilana kadar devam ediyor. Acilinca hiçbir problem olmuyor ama istedigim kadar kullanayim taki kapatana veya yeniden baslatana kadar.
Denedigim seyleri yazayim.
Ekran kartini soktum temizledim girisleri temizledim taktim olmadi kabloyu anakarta taktim ekran icin oda olmadi pili çıkarıp taktim oda olmadi 8 GB RAM var 4 slot var hepsinde denedim oda olmadi. HDD'yi cikardim actim oda olmadi. Format attim Windows 7 idi 10 Pro yaptim formatta olmadi ki formati atarken bayağı zorlandim. Acilmiyordu yeniden baslayinca nedendir nedir? Bunun çözümü? Bir tek anakartla PSU dokunmadim bakmadim bilen duyan anlayan yardim edecek arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten sorun ya anakartta ya da PSU'da. PSU değiştirip deneyebilirseniz bulabiliriz sorunlu parçayı. PSU arızası gibi durmuyor çünkü eğer bir kez açılmayı başarırsa bir daha kapanmıyor ya da restart atmıyor ise PSU'da sorun yok galiba çünkü PSU bilgisayar açık iken de sorun çıkartırdı.

Zaten sorun ya anakartta ya da PSU'da. PSU değiştirip deneyebilirseniz bulabiliriz sorunlu parçayı. PSU arızası gibi durmuyor çünkü eğer bir kez açılmayı başarırsa bir daha kapanmıyor ya da restart atmıyor ise PSU'da sorun yok galiba çünkü PSU bilgisayar açık iken de sorun çıkartırdı.
Psu bende tahmin etmiyorum cunku acilinca zorlayarak kapanma sorun yok aksamlari 5 6 saat takiliyorum hergun sorunyok acikken acilmasi iste sorun psu bir arkadasdan bulup feneme yapayim bir ara ben olmadi para verip bosa almiyalim ozaman
Sistem özelliklerinizi yazar mısınız.
Valla aksam eve gidince yazayim simdi isteyim tam yazamam ama i5 islemci 3330 8gb ram gtx650 ekran karti psu400wat anakartta gigabyte h77m-d3h soyle yazayim
Yokmudur çözümünü bilen arkadaşlar
Yokmudur bilen arkadaslar şu sorunu psu da denedim başka yine ayni bi tek anakart denenmedi nedendir bu anakarti yaotirabilirmiyiz neye mal olur bana bu
Sorun anakarttanmış mosfet degisti oldu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı