Retina MacBook Pro, Late 2013, 6500TL, Değer Mi?

• Konuyu başlatan maladjusted
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B
M

maladjusted

Ziyaretçi
Merhabalar, elimdeki Mac Mini'nin bana yetmemesi sonucu yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Önce 3000TL bütçeyle Sony Vaio Pro 13 almayı planlarken elimdeki kullanmadığım cihazları da satmaya, ve o parayı eklemeyi düşünmeye başladım. Öyle olunca da bütçe biraz daha yükseldi, 4000 seviyesine gelince de Retina MacBook Pro'lar aklıma geldi. Evime yakın yetkili mağazaya gittiğimde 15" modelini önerdiler, eve geldiğimde de araştırmaya başladım 15" Retina MacBook Pro 2.0 GHZ modelini. Anladığım kadarıya pek tavsiye edilmiyormuş, o kadar paraya harici bir ekran kartının olmamasını israf olarak değerlendirenler var, ve de sanırım ben de onlarla aynı görüşteyim. Bütçemi biraz daha yükselttim, 6500'e getirdim, aynı zamanda AutoCad çizimleri için ayrı bir bilgisayar almaktan da kurtuldım. Satacağım ürün listesi de kabardı. Yetkili satıcıda da tüm cihazlarımı hesaplattığımda bir 3000 TL civarı bir fiyat aldım, ve de Retina MacBook Pro 15" 2.3 GHz (i7 Quad Core, 16GB Ram, GeForce GT750M) modeli için üstüne 3500 TL daha eklemem gerekli. Ayrıca birkaç şey daha eklemek isterim, oyun hiçbir zaman oynamam. Render ve kayıt işlemleriyle meşgulümdür. Sizce değer mi? Satacağım ürünlere biçtikleri para yeterli mi, yoksa biraz daha mı pazarlık yapmalıyım? Kaç yıl idare eder beni?

- Toplam 3000 TL -

iPad Mini - 32GB, WiFi - kenarlarında ufak çizikler var.
iPad 4 - 32GB, Cellular - arka kapağında ezilme var 1 cm çapında.
MacBook Air - Mid 2011, i5, 2GB Ram - alt kapağında çok sayıda çizikler var, 4-5 cm uzunluğunda.
Mac Mini - Late 2012 - i5, 12GB RAM - alt dairesi çizikler yüzünden gri bir renk aldı, çok kötü durumda, ayrıca kenarlarında da çizikler başladı 3-4 mm uzunluğunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki alternatif olarak ne alabilirim, öncelikle Windows kullanamıyorum, yani Apple olması şart. iMac'i i7, 16GB Ram ve SSD ile konfigre edince de 8 civarı oluyor. Yoksa biraz daha bekleyip 8.000 civarına Mac Pro mu almalıyım?

Hackintosh çok başımı ağrıtıuor daha doğrusu, bir de benim Apple takıntım var. Ayrıca satışa koyduğum ürünlere biçilen para mantıklı mı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı