Rezalet Logitech Müşteri Hizmetleri Deneyimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar şu Logitech'ten çekmediğim kalmadı. 1 ay önce G502 PS mouse'um bozulmuştu. Logitech MH'ne mail attım onaylandığına dair mail geldi ancak sonra dönüş yapılmadı. 2 hafta sonra tekrar mail attım, tam 1 hafta sonra geri dönüş yaptılar. İlk önce çok güzel bir dille cevap verip hızlıca yardım ettiler. Ardından elimdeki mouse'dan kalmadığını, bana dilersem başka bir model atabileceklerini söylediler. İnternette ve bu forumda birkaç kullanıcının deneyimini okudum. Herkese bunu yapıyorlarmış. Mesela birinin G103'ü varken G213 göndermişler vs. Ben de herhangi bir Wireless model de gönderebileceklerini, yoksa istedikleri bir model de gönderebileceklerini belirttim. Onlar da 2 gün içerisinde döneceklerini söylediler. Ancak bir dönüş sağlanmadı. Ben de MH'ni aradım. Temsilci hemen mail olarak geri dönüş yapılacağını belirtti. Ve işte olaylar başlıyor...
Ancak yine dönüş sağlanmadı. Bende 2 mail daha attım. Bu gün mail geldi, size G502 HERO modelini göndereceğiz diye. Ben de teşekkür ettim ve keşke wireless bir model gönderseydiniz, dedim. Sonra, çok ilginç bir mail geldi, kaba bir üslupla ''istediğiniz wireless modeller ile göndereceğimiz model arasında çok yüksek bir fiyat farkı var'' diye. Yazıda birçok yazım hatası vardı. Ben de Türkiye'deki G502 Proteus Spectrum ile G903 yani wireless modelinin arasında 150 TL fark olduğunu (yani onlar için 22 EUR) hatta dilerlerse farkı ödeyebileceğimi belirttim. Ardından bana kargoya verdiğimizde size takip numarası gelecektir diye bir mail geldi. Ben de, ''teşekkür ederim ancak asıl soruma cevap vermediniz, ayrıca 1 aydır sizden cevap bekliyorum, ürünü tamir etmediniz/yenisini göndermediniz, dedim, tabii ki burada kısalttım, mailde çok uzunca yazdım... Bu arada, telefonda beni tamı tamına 30 dakika beklettiler ve açmadılar, bunu da söyledim. Gelen cevap ise;

Beyefendi, günde 1000 tane mail gönderiyoruz. 100 kişi ile görüşüyoruz.
Hattamızda 30 dakika beklediyseniz demek ki hattımız meşgulmuş. Size veya başka bir müşterimize özel bir durum yoktur.
Ayrıca, size wireless bir model göndereceğimizi söylemedik. Wireless bir model siz istediniz.
G502 CORE stokta olmadığı için HERO olanı gönderiyoruz.
Modeller arasında aşırı fiyat farkı vardır ve size bir üst model gönderemiyoruz.
Eğer desteğimizden memnun değilseniz durum adına üzgünüz.
Talebinizi iptal edebiliriz.

Sanki ben kendim onlara wireless gönderin diye baskı kurmuşum gibi bu maili attılar. İşte burada sinirlerim iyice bozuldu ve kendimi çok kötü hissettim. Zaten maillerin hepsini paylaşmadım, öyle bir tavırları var ki, sizi küçük duruma düşürüyorlar. Her neyse, ben de
''Her ne olursa olsun, bir müşteriyi 30 dakika telefonda bekletmeniz asla kabul edilemez. Eğer temsilciniz yetersiz ise bu sizin probleminizdir.'' dedim. Bana gelen son mail ise;

''PROTEUS veya CORE fark etmez. İkisi de G502 dir.
İkisi de stokta olmadığı için HERO olanı gönderebiliriz.
Ücretli çalışmıyoruz ondan fiyat farkını öndeyerk bir üst modeli talep edemezsiniz.
Bu tartışmayı kesmnizi rica ederiz.
Size G502 HERO gönderilmiştir.''

Bu mailden sonra onlara cevap vermedim. Gönderip göndermemeleri umrumda değil. O kadar aşağılayıcı konuştular ki, gidip başka bir marka mouse alacağım. Şu an sinirli ve üzgün, aşağılanmış hissettiğim için çok güzel yazamadım, lütfen bağışlayın. Umarım bir fikir olmuştur size. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üslup bozukluğu nerededir? Belli ki 30 dakika beklediniz diye veryansın etmişsiniz, onlar da bekletmelerinin size özel olmadığını ve yoğunluktan dolayı olduğu konusunda gerekli açıklamayı yapmışlar. Türk milletinde maalesef sıkça görülen "Buradan bir fincan kahve aldım kafenin sahibi benim, ben haklıyım. Çalışan benim kölem oldu." zihniyetini burada da görüyoruz.

Şu konuda bile görülen o ki siz kendi lehinize konuşulmayınca terbiye sınırlarınızı zorluyorsunuz. Kimseye klavye delikanlısı demeye hakkınız yoktur, herkesin size hak vermesini bekleyemezsiniz. Sizi şimdilik haddinizi bilmeye davet ediyorum...
bu tartışmayı kes dediği noktada haksız. Diyemez. Müşteri isterse 10 saat tutar. Hizmet sektörü böyledir dostum beğen, beğenme.
Logitech | Mice, keyboards, remotes, speakers, and more - Switzerland buraya mail atabilirsin. Swiss merkez diye biliyorum.

Bence rezalet bir durum varsa o da sizin ısrarla "Hazır tamir edemediler, yenisini gönderecekler, fırsattan istifade kablosuz bir mouse koparayım." mantığıyla karşı tarafı sıkboğaz etmeniz. Size böyle birşeyin mümkün olmadığını söylemelerine rağmen yine mesaj atıp ısrar etmişsiniz. Görmezden gelmişler iyi de yapmışlar ama siz bu hırsınızı onların yazım hataları, bekletme süreleri veya üslubu üzerinden burada mağdur rolüyle konu açarak devam ettiriyorsunuz.

Bence rezalet bir durum varsa o da sizin ısrarla "Hazır tamir edemediler, yenisini gönderecekler, fırsattan istifade kablosuz bir mouse koparayım." mantığıyla karşı tarafı sıkboğaz etmeniz. Size böyle birşeyin mümkün olmadığını söylemelerine rağmen yine mesaj atıp ısrar etmişsiniz. Görmezden gelmişler iyi de yapmışlar ama siz bu hırsınızı onların yazım hataları, bekletme süreleri veya üslubu üzerinden burada mağdur rolüyle konu açarak devam ettiriyorsunuz.
.
Arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı teşekkürler, ancak, birçok kişi yanlış anlamış, birçok kişi klavye delikanlılığı yapmış, birçok kişi objektif düşünmeden, aklında ne varsa yazmış, küçük bir kısım da bana gerçekten yardımcı olmuş. Hepinize yardımlarınızdan ve bana cevap verdiğinizden dolayı çok teşekkürler. Uzatmayacağım, konu çok yanlış anlaşılmış, herkese de cevap veremeyeceğim, kusura bakmayın. Dilerseniz kitleyin, dilerseniz silin; sinirlenmeye ve birbirimizle gereksiz tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Keşke mailin tümünü atabilseydim, bende kendimi güzel anlatamamışım. Bana sorunca bende herhangi bir wireless model atabilirsiniz, eğer mümkün değilse en uygun modeli atın açıklamasında bulundum. Ancak temsilci (ve buradaki birkaç arkadaşımız) sanki fırsatı değerlendirip beleşten daha pahalı bir ürün istediğimi düşünmüş. Onlara hatta farkını ödeyebileceğimi de söyledim. Son olarak, zaten artık Logitech ürünü kullanmayacağım. Bunun yanında, her ne kadar doğru olmadığını düşünsem de, bu tartışmaya son vermek adına attığım maili de buraya bırakıyorum. Tekrardan çok ama çok teşekkürler, her türlü yardımlarınız için.
Eki Görüntüle 396082

Başta sadece temsilcinin yazdıklarını paylaşıyorsun tepki gelince kendi yazdıklarınla beraber paylaşıp yanlış anlaşıldım diyorsun. Sana 2 laf sert çıktılar diye hemen sinirlenmişsin acaba göremediğimiz yazışmalarda sende temsilciyi sinirlendirmiş olmayasın?

Bence rezalet bir durum varsa sizin ısrarla "Hazır tamir edemediler, yenisini gönderecekler, fırsattan istifade kablosuz bir mouse koparayım." mantığıyla karşı tarafı sıkboğaz etmeniz. Size böyle birşeyin mümkün olmadığını söylemelerine rağmen yine mesaj atıp ısrar etmişsiniz. Görmezden gelmişler iyi de yapmışlar ama siz bu hırsınızı onların yazım hataları, bekletme süreleri veya üslubu üzerinden burada mağdur rolüyle konu açarak devam ettiriyorsunuz.
Geriye git oku adamın gönderdiği maili düzgün bir şekilde olursa sevineceğini olmazsa benzer bir modelde olabilir diye belirtmiş. Hem öyle olmasa bile istediği kadar hatalı olsun bu şekilde davranamaz kardeşim. Ortadoğulu kafadan vazgeçin.
@Silinen üye konuşmaların tamamını yüklemen istersen daha iyi olur.

Krizi fırsata çevirmeye çalışıp müşteri temsilcisine toslamışsın. Ama üslubu hoş değil tasvip etmedim.

Arkadaşlar bir defa daha söylüyorum, sinirlenmeye gerek yok. Herkese çok teşekkür ederim. Artık sonrası bana kalmış. Uzatmaya, sinirlenmeye, sinirlendirmeye, ve kendimizi üzmeye hiç gerek yok. Dediğim gibi, lütfen şu yazımı okuyun. Moderatörler yazıyı kitleyebilir. Herkese son defa teşekkürler.
Arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı teşekkürler, ancak, birçok kişi yanlış anlamış, birçok kişi klavye delikanlılığı yapmış, birçok kişi objektif düşünmeden, aklında ne varsa yazmış, küçük bir kısım da bana gerçekten yardımcı olmuş. Hepinize yardımlarınızdan ve bana cevap verdiğinizden dolayı çok teşekkürler. Uzatmayacağım, konu çok yanlış anlaşılmış, herkese de cevap veremeyeceğim, kusura bakmayın. Dilerseniz kitleyin, dilerseniz silin; sinirlenmeye ve birbirimizle gereksiz tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Keşke mailin tümünü atabilseydim, bende kendimi güzel anlatamamışım. Bana sorunca bende herhangi bir wireless model atabilirsiniz, eğer mümkün değilse en uygun modeli atın açıklamasında bulundum. Ancak temsilci (ve buradaki birkaç arkadaşımız) sanki fırsatı değerlendirip beleşten daha pahalı bir ürün istediğimi düşünmüş. Onlara hatta farkını ödeyebileceğimi de söyledim. Son olarak, zaten artık Logitech ürünü kullanmayacağım. Bunun yanında, her ne kadar doğru olmadığını düşünsem de, bu tartışmaya son vermek adına attığım maili de buraya bırakıyorum. Tekrardan çok ama çok teşekkürler, her türlü yardımlarınız için.
Eki Görüntüle 396082

Geriye git oku adamın gönderdiği maili düzgün bir şekilde olursa sevineceğini olmazsa benzer bir modelde olabilir diye belirtmiş. Hem öyle olmasa bile istediği kadar hatalı olsun bu şekilde davranamaz kardeşim. Ortadoğulu kafadan vazgeçin.
@Silinen üye konuşmaların tamamını yüklemen istersen daha iyi olur.
Geriye gittim tekrar okudum hala aynı düşünüyorum.
Ortadoğulu olmayan kafa sizinki gibiyse ben tercih etmiyorum teşekkür ederim.
Sonra, çok ilginç bir mail geldi, kaba bir üslupla ''istediğiniz wireless modeller ile göndereceğimiz model arasında çok yüksek bir fiyat farkı var'' diye.
Bahsettiğiniz kaba üsluplu cevap buysa burada ben bahsettiğiniz cümle ile ilgili kabalık göremiyorum.

Geriye gittim tekrar okudum hala aynı düşünüyorum.
Ortadoğulu olmayan kafa sizinki gibiyse ben tercih etmiyorum teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz kaba üsluplu cevap buysa burada ben bahsettiğiniz cümle ile ilgili kabalık göremiyorum.
Oradaki ''Talebinizi iptal edebiliriz''den ne anlıyorsunuz?

Adamlar olmaz dediği halde Türkiye fiyatı 400 lira fark olan mouseu 22 Euro fark ödeyip almayı teklif etmek nedir peki? Birde Logitech için 22 birim para ne olacak moduna falan girmişsin. Kim ne derse desin fırsatçılık yapmışsın gereken cevabı almışsın burası Norveç değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı