RGB 360mmlik Sıvı soğutma önerisi

Bana kalırsa Ryzen 5 3600 için 360mm sıvı soğutma almak yerine elindeki 3600'ü satıp 360mm sıvı soğutma parasını da koyup ikinci el 5800X veya sıfır 5600X alma fikri daha mantıklı.

Dersen ki illa istiyorum, şunları önerebilirim;

İşin açığı en büyük sebebi RGB ve bir de işlemciyi daha da soğutmak.
İşlemcim Ryzen 3600 ve kasam her tarafı açık yamuk kasa modeli. Xiagmatek zeus gibi bir kasa ve işlemcinin arka paneline 20cm fan vidaladım.

Anlamadım.

Forumdaki bu arkadaş soğutmalar konusunda bilgi sahibi o yüzden onu etiketledim. Yardımcı olur sana her sıvı soğutma tarzı konuda görüyorum onu 😀

240mm Artics Liquid II sıvı soğutma kullanıyorum.
360mmlik RGB sıvı soğutma geçmeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

İşlemcim Ryzen 3600 ve kasam her tarafı açık yamuk kasa modeli. Xiagmatek zeus gibi bir kasa ve işlemcinin arka paneline 20cm fan vidaladım.

Anlamadım.

Hiç gerek yok aslında. R5 3600'ü zaten gayet iyi soğutması lazım Arctic LF II'nin.

İllaki istiyorsan, bütçe belirtmelisin.
Forumdaki bu arkadaş soğutmalar konusunda bilgi sahibi o yüzden onu etiketledim. Yardımcı olur sana her sıvı soğutma tarzı konuda görüyorum onu 😀

Estağfirullah, @BerkayZ87 gibi değerli hocalarımdan öğrendiklerim ve öğrenmeye devam edeceklerim diyelim. :)

Anlamadım.
Ryzen 5 3600 için 240 mm bir soğutucu gayet yeterli olmalı. Hem de açık bir kasanız varmış.

İlla ki diyorsanız RGB ve 360 mm öneri, buyrun:
Biraz daha F/P olarak da:

Hiç gerek yok aslında. R5 3600'ü zaten gayet iyi soğutması lazım Arctic lf II'nin.

İllaki istiyorsan, bütçe belirtmelisin.

Estağfirullah, @BerkayZ87 gibi değerli hocalarımdan öğrendiklerim ve öğrenmeye devam edeceklerim diyelim. :)

Onu çoğunlukla overclock konularında görüyorum. Seni soğutma tarzı konularda. Bir de bir arkadaş var nicki sayılı biri onu da antivirüs konularında görüyorum. İleride hepsiyle ilgili konu açacağım sırayla etiketlerim. Şimdilik kimin nerelerde bilgi sahibi olduğunu öğreniyorum pusuda. 🤣

Bana kalırsa Ryzen 5 3600 için 360mm sıvı soğutma almak yerine elindeki 3600'ü satıp 360mm sıvı soğutma parasını da koyup ikinci el 5800X veya sıfır 5600X alma fikri daha mantıklı.

Dersen ki illa istiyorum, şunları önerebilirim;

Onları ne ile soğutacağım stok soğutucuların faydası yok yük altında PC kapanıyor.

Geri
Yukarı