RGB Aydınlatmalı Kasanın Kumandası Kaybolursa Yenisini Nasıl Alırım?

Ctvxn

Kilopat
Makaleler
4
Bu resimdeki kasadan var bunu kumandası var bozulursa veya başına bir şey gelirse kumandanın yenisini nasıl alabilirim?
xigmatek-en41466-astro-650w-mid-tower-kasa-siyah__1484834766793352.jpg

Bende de bu kasadan var fakat aldığıma pişman olmuştum. Kasa güzel fakat fanlar çok kötü. Ne rpm değerleri ayarlanıyor na de ışıkları anakart ile senkronize oluyor. Tabi o zamanlar bilmeyerek almıştım. Işıkları kapatıyorum ama sistemi kapatıp açınca tekrar ışıkları açılıyordu. Kumandasını bende kaybettim. Nasıl bulacağımı bende bilmiyorum. Çözüm olursa bana da yarar.

Efendim ana kart modeline göre değişir ama şu bilgiyi vereyim bazı oyuncu ana kartların da bu destek sağlanmış olup bilgisayara kurduğunuz kolay arayüz menüsü ile bu kolaylıkla kontrol edile biliniyor örnek olarak vereceğim ana kart modeli ise:
MSI B450M GAMING PLUS DDR4 3466Mhz S+GL AM4
Bu kasanın fanları anakarta bağlanamıyor. Çünkü 6 pinli bunlar. Sadece aparatına bağlanıp psu dan güç alarak çalışıyor. O yüzden dediğiniz gibi kontrol edilemiyor.

Bende de bu kasadan var fakat aldığıma pişman olmuştum. Kasa güzel fakat fanlar çok kötü. Ne rpm değerleri ayarlanıyor na de ışıkları anakart ile senkronize oluyor. Tabi o zamanlar bilmeyerek almıştım. Işıkları kapatıyorum ama sistemi kapatıp açınca tekrar ışıkları açılıyordu. Kumandasını bende kaybettim. Nasıl bulacağımı bende bilmiyorum. Çözüm olursa bana da yarar.
Fanların hızını kumandadan ayarlayabiliyorsun.

Mahallede illakı bir aydınlatmacı vardır. Ondan herhangi bir RGB kontrolcü kumanda isteyip denersiniz. Büyük ihtimalle frekans değeri aynıdır.

Bu resimdeki kasadan var bunu kumandası var bozulursa veya başına bir şey gelirse kumandanın yenisini nasıl alabilirim?
Eki Görüntüle 425082
Aynı kasaya sahibim şuanda. İçerisinde kumandadan gelen frekansı alan kontrolcüsü var. Kasanın önden bakınca sağ tarafındadır büyük ihtimalle. Sağ arkadaşı el vidalarını söküp kontrolcüye erişebilirsin Oradan aynı kumandada olduğu gibi rgb ve fan hız ayarlarını yapabilirsin.

İşte kumanda bu
WIN_20190807_14_20_44_Pro.jpg

Geri
Yukarı