RGB desteği olmayan anakarta RGB fan bağlanır mı?

Ersin Sali

Hectopat
Yeni kasa almak istiyorum Corsair Carbide Spec Delta RGB 3 tane RGB fan var fakat benim anakartta RGB girişi yok ve SYS_FAN sadece 1 tane var SYS_FAN çoklayıcılar var ama RGB'nin çalışması için ne satın alabilirim? Yoksa direk SYS_FAN kısmına fanın kablosunu takınca RGB çalışacak mı? (Almak istediğim kasanın ve fan çoklayıcının resimlerini atıyorum)
1597600448774.png

1597600408871.png

Bu kasayı kullanıyorum. Kontrolcü ile birlikte geliyor. Herhangi bir şey almanıza gerek yok.
Hayır kardeşim aynı kasayı bende kullanıyorum hiç bir kontrolcü yok elimde olduğu gibi duruyor anakartımda rgb desteği olmadığından kullanamıyorum fanları
Yeni kasa almak istiyorum Corsair Carbide Spec Delta RGB 3 tane RGB fan var fakat benim anakartta RGB girişi yok ve SYS_FAN sadece 1 tane var SYS_FAN çoklayıcılar var ama RGB'nin çalışması için ne satın alabilirim? Yoksa direk SYS_FAN kısmına fanın kablosunu takınca RGB çalışacak mı? (Almak istediğim kasanın ve fan çoklayıcının resimlerini atıyorum)Eki Görüntüle 640866
Eki Görüntüle 640863

Dostum aynı sorunu bende yaşıyorum ve halen cevabını bulamadım 1 senedir bağlamak için bir yol arıyorum ama yok bulamadım fanları çalıştıramadım açıkcası kasa hakkında video çeken insanların videolarında ucuz aparatlar yardımıyla bağlanılabileceği söylenmiş fakat ben bir türlü bulamadım nasıl bağlanacağını bilen birisi varsa bana da yardımcı olursa çok sevinirim
Haaaa sanırım anlamaya başladım yani fandan çıkan sadece 1 kablomu var onu da istediğin gibi bağlıyorsun.
Kasaya sahibim böyle bir olay yok 3 fanın ayrı ayrı kablosu var RGB ler içinde 3 farklı kablo var ama bir uçta toplamışlar rgb destekli anakarta takabilmek için ama 3 kabloyu birleştiren aparatı çıkartabiliyorsun 3 pinli fan kablosu gibi 3 kablo karşılıyor seni

Son düzenleme:
Hayır kardeşim aynı kasayı bende kullanıyorum hiç bir kontrolcü yok, elimde olduğu gibi duruyor. Anakartımda RGB desteği olmadığından kullanamıyorum fanları.
Kasa ile birlikte kontrolcü geliyor. Forumda alan neredeyse herkese geldi. Sizde yok ise muhtemelen eksiktir. Aldığınız yer ile iletişime geçin.

20200622_012531.jpg

Geri
Yukarı