RGB desteği olmayan ankarta RGB kasa alınır mı?

Yeni kasa alacağım. Anakartım RGB desteklemiyor alacağım kasanın LED renkleri falan nasıl değişecek? Teşekkürler. Kasa bu.

Anakartta olmasına gerek yok bu tarz çoğu kasada RGB kontrolcü de içinde mevcut oluyor. Birkaç RGB modu oluyor içinde ve düğme ile değişiyor. Bazısında reset gibi bir tuş bazısında ise kontrolcü üzerinde buton var. Bu kasa detayını tam bilmiyorum sahip olanlar daha iyi bilgi verebilir belki.

Anakartta olmasına gerek yok bu tarz çoğu kasada RGB kontrolcü de içinde mevcut oluyor. Birkaç RGB modu oluyor içinde ve düğme ile değişiyor. Bazısında reset gibi bir tuş bazısında ise kontrolcü üzerinde buton var. Bu kasa detayını tam bilmiyorum sahip olanlar daha iyi bilgi verebilir belki.
Peki ledleri bir yere güç alabileceği bir yere bağlamak gerekmiyor mu. Yada fanla birlikte mı oluyor?

Hocam bundada aynı kumanda geçerli attığınız kasa çok güzel arkadaşımda kullanıyordu ama toz filtresi biraz hava akışını engelleyebiliyomuş ama yinede mükemmel kasa çok rahat edersiniz bende kasa arayışı içindeyim sanırım Maxima V12 alacağım bende.

Hocam bundada aynı kumanda geçerli attığınız kasa çok güzel arkadaşımda kullanıyordu ama toz filtresi biraz hava akışını engelleyebiliyomuş ama yinede mükemmel kasa çok rahat edersiniz bende kasa arayışı içindeyim sanırım Maxima V12 alacağım bende.
Hocam evet kumandada. Fanları sadece molex ile PSU bağlasak olay bitiyor mu bu kadar mı başka bir şey yapmama gerek yok mu yani?

Hocam evet kumandada. Fanları sadece molex ile PSU bağlasak olay bitiyor mu bu kadar mı başka bir şey yapmama gerek yok mu yani?
Hocam bende çok bilgili değilim hiç kumandalı kasa kullanmadim ama anakart desteği olmasa bile fan hızı ışık kontrolu vb. şeyler var yani mantiken öyle olması gerekiyor.

Genelde kontrolcüye bağlamak üzere 1 veya 2 güç girişi gerekiyor. Bazılarında fanlar normal şekilde PSU veya anakarta bağlanıyor, kontrolcüye RGB modları için PSU bağlanıyor. Bazılarında fanlar da kontrolcüye bağlanıp gücü kontrolcüden alıyor.
İçinde 3-4 tane fan olan kasalarda genelde fan çoklayıcı veya kontrolcü de oluyor. Ayrıca bir şey almanıza gerek kalmadan kasayı montajdan sonra kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
Peki ledleri bir yere güç alabileceği bir yere bağlamak gerekmiyor mu. Yada fanla birlikte mı oluyor?
Fanlardan iki kablo çıkar biri güç biri de RGB kontrolü için olur. Üstte de belirttim büyük ihtimalle RGB kontrolcü bulunuyor kasada RGB kablolarını ona bağlayacaksınız eğer bağlı değilse. Aynı şekilde güç için gerekli kabloları ise fan güç girişi varsa kontrolcüye yoksa PSU veya anakarta.

Geri
Yukarı