RGB Fan Bağlantıları nasıl yapılır?

Lespux

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. İlk defa RGB fan bağlantısı yapacağım. Bağlantıları nasıl yapacağımı ve nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum.

Anakart: Z490 Ace
Sıvı soğutma: H150i RGB Pro XT
Kasa: H500P

Kasanın ön kısmında 2 adet 20 cm RGB fan mevcut. Arka kısmında ise 14 cm fan ile birlikte geliyor.
Ön kısma yanında gelen 20 cm fanı ve radyatörü sabitledim. H150i 3 adet 12 cm fanını üste yerleştirdim.
Kasa üzerindeki kablolar:
Bu kablo kasanın önündeki 2 adet 20 cm fandan geliyor.

fan 6.jpg

fan5.jpg

Bu kablo H150i üzerinde.

fan3.jpg

Bu kablo H150i üzerinde.

fan4.jpg

Kablolar bu şekilde.
Amacım tüm fanların aynı renk düzeninde olması ve mümkünse fanı kontrol etmek.
Bunun için bağlantıyı nasıl yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İlk defa RGB fan bağlantısı yapacağım. Bağlantıları nasıl yapacağımı ve nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum.

Anakart: Z490 Ace
Sıvı soğutma: H150i RGB Pro XT
Kasa: H500P

Kasanın ön kısmında 2 adet 20 cm RGB fan mevcut. Arka kısmında ise 14 cm fan ile birlikte geliyor.
Ön kısma yanında gelen 20 cm fanı ve radyatörü sabitledim. H150i 3 adet 12 cm fanını üste yerleştirdim.
Kasa üzerindeki kablolar:

Eki Görüntüle 895889

Eki Görüntüle 895890

Bu kablo H150i üzerinde.

Eki Görüntüle 895894

Bu kablo H150i üzerinde.

Eki Görüntüle 895895

Kablolar bu şekilde.
Amacım tüm fanların aynı renk düzeninde olması ve mümkünse fanı kontrol etmek.
Bunun için bağlantıyı nasıl yapmalıyım?
İşte neden Corsair temelli bilgisayar topladığımın kanıtı.

Bunların bağlantıları Corsair'in Node Core, Commander gibi HUB'larına bağlanıyor. Ancak H150i'nin fanlarını sadece iCUE yazılımı üzerinden kontrol edebiliyorsun. iCUE yazılımı da bildiğim kadarıyla CoolerMaster ürünlerini desteklemiyor. Destekliyorsa da kasandaki RGB fanlara destek vermesi gerekir ki dediğin şekilde tüm fanların aynı renk ya da kombinasyonlarına uyumlu olsun.

Destekliyorsa sorun yok. Desteklemiyorsa iCUE ile ona göre bir renk, kasadaki diğer fanlar için hemen hemen aynı rengi seçmen gerekiyor.

Bildiğim kadarıyla ASUS ve MSI ürünlerini destekliyor iCUE ve onlarda bile ufak tefek sıkıntılar olabiliyor.

Sürekli renk değişimi yapmayacağım.

Ön ve üst fanı örneğin mavi renk yaptığımda bilgisayar açılışında yine mavi renk olmaları yeterli.

Kasa ile birlikte bir kontrolcü geliyor.

Bir tarafta ARGB isimli 3 pinli bir giriş mevcut. Diğer tarafta Power ve Switch isimli bir giriş mevcut.

Bu parçayı kullanmam gerekiyor mu?

fan7.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı