RGB Fan Bağlantısı Nasıl Takılır?

Merhaba,

Kontrolcü ile uğraşmak istemiyorum dediğiniz gibi bir video izlemiştim kasa üzerinde ki SW tuşu ile değiştiriyordu. Anladığım kadarıyla 4 pin JRGB 2 2 pini de PSU ya takacağım.

Kasayı indirim ile Vatan mağazasından aldım.

Eve gidince deneyeceğim. 🙂
Bak dostum bu kontrolcüyü olduğu gibi sök bir yerde sakla veya istersen sat gitsin.
20191112_173109.jpg
Fandan gelen RGB kablosu böyle olmalı ok yönünü çizdim fotoda belli olmuyordu
20191112_173655.jpg
Dediklerimi yaptıktan sonra her şeyi masaüstünden kontrol edebileceksin.
20191112_173142.jpg

Bak dostum bu kontrolcüyü olduğu gibi sök bir yerde sakla veya istersen sat gitsin.
Eki Görüntüle 458624
Fandan gelen RGB kablosu böyle olmalı ok yönünü çizdim fotoda belli olmuyordu
Eki Görüntüle 458627
Dediklerimi yaptıktan sonra her şeyi masaüstünden kontrol edebileceksin.
Eki Görüntüle 458625

Tamam bu şekilde yaptık sadece RGB değil fanlarda çalışmış olacak değil mi? Kusura bakmayın uzun yıllardır laptop kullandığım için nereden bakarsanız 10 - 12 yıl sonra ilk defa masaüstü topladım bu yüzden de uzak kaldık teknolojiden. 😁

Tamam bu şekilde yaptık sadece RGB değil fanlarda çalışmış olacak değil mi? Kusura bakmayın uzun yıllardır laptop kullandığım için nereden bakarsanız 10 - 12 yıl sonra ilk defa masaüstü topladım bu yüzden de uzak kaldık teknolojiden. 😁
Hayır RGB kablolarını bağlamak fanları çalıştırmaz, onları molexle PSU'ya bağlayabilirsin veya anakartın üstündeki FAN CHA pinlerine takmalısın ben anakarta bağladım direkt güç kablosuna bağlayınca tam devir dönüyor kasa hovercraft gibi ses çıkarıyor.

@BerzerkFrost Dostum yanlış anlamada "Hayır PSU'ya hiç bir şey takmamalı zira o molex güç kablosu kasanın içindeki RGB kontrolcüsünün kablosu anakart bağlantısı yapacak olan kişi için gerekmiyor o kablo " bana cevap olarak bunu yazıp, dönüp arkadaşa molexle PSU'ya bağlayabilirsin demen biraz ironik. Neyse tamam tamam tamam ya tamam :) .

@BerzerkFrost Dostum yanlış anlamada "Hayır PSU'ya hiç bir şey takmamalı zira o molex güç kablosu kasanın içindeki RGB kontrolcüsünün kablosu anakart bağlantısı yapacak olan kişi için gerekmiyor o kablo " bana cevap olarak bunu yazıp, dönüp arkadaşa molexle PSU'ya bağlayabilirsin demen biraz ironik. Neyse tamam tamam tamam ya tamam :) .
Ben onu ledleri çalıştırmak için molexe ihtiyaç yok diye söyledim fanları çalıştırmak için güç kablosu zaten gerekli... zira o kablolarıda dilerse anakarta takabilir molex kullanmasa da. Aynı kasaya sahip olduğum için söylüyorum onları benim kasanın hiç bir fanı molexe bağlı değil.

Dostum ben molex ile rgb'yi bağdaştırmadım. Dikkatli okuduysan RGB kablosunu anakartındaki RGB girişine, diğer kabloyu yani molexi doğrudan PSU'ya bağlayabilirsin dedim. Neyse tamam sağol :) .

Kasanın önünde 3 tane fan var bunların şimdi 3 tane kablosu RGB diğer 3 tanesi ise fan güç girişi. 3 tane RGB olanları 3>1 yapan kablo ile bir taneye düşürdüm bunu da yakın olan JRGB 2 taktım. 3 tane fan güç girişini ise yakın olan SYS_FAN yazan yerlere taktım ancak diğer fanın güç kablosu kısa olduğu için anakartta yer alan SYS_FAN kısmına takamadım. Şuan 1 tane fan çalışmıyor ancak RGB yanıyor. 😁

Geri
Yukarı