RGB fan kontrolcüden fan hızı ayarlama sorunu

Gürkan DUMAN

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar yeni sistemimde kullandığım kasa Frisby FC-8890G. Kasa, üzerinde altı adet RGB LED'li fan ile geliyor bir de yanında RGB fan contrrol Hub çıktı. Fanları bu kontrolcüye bağlıyorum ama en yüksek hızda dönüyorlar. Kumandasından sadece renkleri, renk hareketlerini vs. ayarlayabiliyorum ama fan hızlarına dair bir düğme yok. Bu kontrolcüyü anakarta bağlayabilmemin bir yolu var mıdır acaba yahut fan hızlarını ayarlayabilmemin başka bir çözüm yolu var mı?
Fan SW yazan girişe iki ucu dişi kablo takıp anakarta bağlarsam olur mu?

P_20200404_202330.jpg

aga anlatıyorsun ama dinlemeden atlıyorlar Gürkan DUMAN bende bunun çözümünü arıyorum ama benim kontrolcüm yok bu sizin dediğinizin çözümünü bulabilirsem alacağım şuan için asus rtx 2060 6gb gddr6 ekran kartı var 4pin dahili rgb kontrolcüsü var sistemdeki fanlar ona bağlı 2 aydır fan hız kontrol sorununu çözmeye çalışıyorum oyun oynamadığımda mesela eski sistemler 45nm idi tek işlemci fanı ve egzos fanla kullanıyorduk şimdiki sistemler 7nm işlemci 12nm ekran kartı fanlar süs genel olarak oyun oynarken yinede lazım oluyor ama oyun oynamadığımda internette gezinirken film izlerken insan yavaşlatmak hatta kapatmak istiyor ama öyle bir özellik yok araştırıyorum bulabilirsen haber ver bende bulursam buraya yazayım hayırlı ramazanlar

aga anlatıyorsun ama dinlemeden atlıyorlar Gürkan DUMAN bende bunun çözümünü arıyorum ama benim kontrolcüm yok bu sizin dediğinizin çözümünü bulabilirsem alacağım şuan için asus rtx 2060 6gb gddr6 ekran kartı var 4pin dahili rgb kontrolcüsü var sistemdeki fanlar ona bağlı 2 aydır fan hız kontrol sorununu çözmeye çalışıyorum oyun oynamadığımda mesela eski sistemler 45nm idi tek işlemci fanı ve egzos fanla kullanıyorduk şimdiki sistemler 7nm işlemci 12nm ekran kartı fanlar süs genel olarak oyun oynarken yinede lazım oluyor ama oyun oynamadığımda internette gezinirken film izlerken insan yavaşlatmak hatta kapatmak istiyor ama öyle bir özellik yok araştırıyorum bulabilirsen haber ver bende bulursam buraya yazayım hayırlı ramazanlar
sağol dostum umarım halledebilirsin. Ben, kasayla beraber gelen güç kaynağım arızalı çıktığı için ve kasa da baya berbat bir kasa olduğu için iade ettim. Sorunun çözümüne ulaşırsam, bir yerde denk gelirsem sana yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı