RGB Fanlar Kafayı Yedi

Bugraaatm

Hectopat
Anakartım B450 AorusM. Kasada 9 tane Gamepower Air Turbine fan takılıydı. ARGB portuna bağlılardı ancak Gigabyte'ın yazılımı fanları görmüyordu, fanları kumanda üzerinden kontrol ediyordum. Bugün dedim ki şu yazılımı bir daha kurayım. Kurduktan sonra aklıma internetteki yazılardan biri geldi. Kumanda üzerindeki en alttaki butona 3 saniye basılı tutarsanız fanlar anakartınızla eşleşecektir gibi bir ifade yazıyordu. Orada yazanı yaptım ancak fanlar birden kafayı yedi. Tüm renkler aynı anda ve titrek bir şekilde yanmaya başladı. Fanların uzaktan kumandası da devreden çıktı. Ne fanları kapatabiliyorum ne hızlarını ayarlayabiliyorum ne de renklerini değiştirebiliyorum.

Eğer tekrar kumandaya almak istersen (muhtemelen MB yazan) düğmeye basılı tutabilirsin.
Kumanda şöyle:
Ne yaptıysam anakartla bağlantısını kesemedim.
Sanırım fanlar hala kumandadaki komutları uygulamaya çalışıyor ancak bir yandan da anakarta bağlı. Aradan seçebiliyorum kumandadaki bazı default efektleri yapmaya çalışıyo fanlar. Takılı falan kaldı galiba. Tam anlatamadım ama bazı renkleri yakmaya çalışıyor ama yakamıyor gibi.

EDIT

Sabahtan beri uğraşıyorum en son kumandada önüme ne gelirse bastım ve düzelttim. Tekrar kumandaya alabildim bi şekilde. Cevaplar için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı