RGB Fusion ile G.SKILL RAM RGB Kontrol Etme

Bu sitede bazen mesajlar ve cevaplar birbirine giriyor,senin mesajınının bağlı olduğu yer fantastiktürkün bios açıklamsında duruyor, karışıklıklar oluyor.
Maalesef Fusion uygulaması GSkill RAM'leri görmüyor.
Hayır görüyor ama biraz uğraşmak gerekli. Verdiğim sürümde görüyor ama öncesinde temizlik gerek.

Bu sitede bazen mesajlar ve cevaplar birbirine giriyor, senin mesajınının bağlı olduğu yer fantastiktürkün BIOS açıklamsında duruyor, karışıklıklar oluyor.

Hayır görüyor ama biraz uğraşmak gerekli. Verdiğim sürümde görüyor ama öncesinde temizlik gerek.

Hangi sürüm ve nereden bulacağım hocam Google'da aratınca direkt kendi web sayfası çıkıyor ve sürüm seçeneği sunmuyor.
Maalesef Fusion uygulaması G.Skill RAM'leri görmüyor.

Hocam görmüyorsa neden paket üzerinde RGB Fusion logosunu koymuşlar gerçekten anlamıyorum. Reddit ve benzeri forumlarda çok detaylı uzun çözüm yöntemleri var ama faydası olur mu bilmiyorum.

Çözüm yolunu yabancı sitelerin birinde anlatılanı yaparak buldum, ama sonda söyleyeceğimi başta söyliyeyim rgb Fusionun renk ve effekt sayısı oldukça yetersiz ve mono, yok sadece anakarta uyumlu olsun diye yapıyorsanız bir süre sonra benim gibi sıkılıp kaldırmanız mümkün. Gelelim çözüme
1 -G skill Trident Sotfware'i denetim masası program kaldırdan kaldırın, yenidenm başlatın.
2 - Görev yöneticisinden eğer lightingservice görünüyorsa hizmetelre gidip sağ klik ile durdurun.
3- Bunları silin
C:\Program Files\ASUS
C:\Program Files\G.SKILL International Enterprise
C:\Program Files (x86)\ASUS
C:\Program Files (x86)\G.SKILL International Enterprise
C:\Program Files (x86)\LightingService
4 - Gereksiz registryleri silin (cc cleaner vse gibi) , yteniden başlatın
5- En önemli kısım burası, C:\ProgramData\Package Cache gidin şu tarz dosyalar içinde {0E536061-3B55-4D45-BF58-0BDA261C94B0}v3.02.24 aramanız ve kaldırmanız gerken programlar var
Bu programları Run as Administrator olarak çalıştırıp unistall edin, eğer unisntall yerine install seçeneği çıkarsa iptal edip direkt dosyaları silin.Package cashde ki tüm klasörleri kontrol etmekte fayda var.
AuraServiceSetup.msi
AacSetup.msi
AacSetup.exe
GlckIODrvSetup.exe
DrvSetup.msi
AuraServiceSetup.exe
SdkSetup.msi
6 - Pc yi ve power switchi kapatıp 30 saniye bekleyin.
7 - Pc yi açın Gskilli yükleyin , arkasından Rgb fusion'u yükleyin
8 - Eğer ramler fusionda görünmediyse pc yi kapatın bekleyin ve tekrar açın ,yeniden başlatmak işe yaramamıştı bende.
9 - Gelelim programlara, daha önceki sayfalarda verdiğim linkteki Rgb fusionu indirin , Gskill için ise sitesinden v1.00.18 i indirin.
Bende böyle çalıştı ama rgb fusionu update edince bir daha geri gelmiyor bu işlemleri tekrar baştan yapmak gerekiyor.
10 - Corsair için destek konusunda bir şey diyemeyeceğim bununla ilgili bir çözüme ulaşamadım. Bol şans deneyenlere.

Fusion Sürümü, TousLesDrivers.com - Téléchargement gratuit de mises à jour PC (drivers, BIOS, firmwares, applications)

Son düzenleme:
Çözüm yolunu yabancı sitelerin birinde anlatılanı yaparak buldum, ama sonda söyleyeceğimi başta söyliyeyim rgb Fusionun renk ve effekt sayısı oldukça yetersiz ve mono, yok sadece anakarta uyumlu olsun diye yapıyorsanız bir süre sonra benim gibi sıkılıp kaldırmanız mümkün. Gelelim çözüme
1 -G skill Trident Sotfware'i denetim masası program kaldırdan kaldırın, yenidenm başlatın.
2 - Görev yöneticisinden eğer lightingservice görünüyorsa hizmetelre gidip sağ klik ile durdurun.
3- Bunları silin
C:\Program Files\ASUS
C:\Program Files\G.SKILL International Enterprise
C:\Program Files (x86)\ASUS
C:\Program Files (x86)\G.SKILL International Enterprise
C:\Program Files (x86)\LightingService
4 - Gereksiz registryleri silin (cc cleaner vse gibi) , yteniden başlatın
5- En önemli kısım burası, C:\ProgramData\Package Cache gidin şu tarz dosyalar içinde {0E536061-3B55-4D45-BF58-0BDA261C94B0}v3.02.24 aramanız ve kaldırmanız gerken programlar var
Bu programları Run as Administrator olarak çalıştırıp unistall edin, eğer unisntall yerine install seçeneği çıkarsa iptal edip direkt dosyaları silin.Package cashde ki tüm klasörleri kontrol etmekte fayda var.
AuraServiceSetup.msi
AacSetup.msi
AacSetup.exe
GlckIODrvSetup.exe
DrvSetup.msi
AuraServiceSetup.exe
SdkSetup.msi
6 - Pc yi ve power switchi kapatıp 30 saniye bekleyin.
7 - Pc yi açın Gskilli yükleyin , arkasından Rgb fusion'u yükleyin
8 - Eğer ramler fusionda görünmediyse pc yi kapatın bekleyin ve tekrar açın ,yeniden başlatmak işe yaramamıştı bende.
9 - Gelelim programlara, daha önceki sayfalarda verdiğim linkteki Rgb fusionu indirin , Gskill için ise sitesinden v1.00.18 i indirin.
Bende böyle çalıştı ama rgb fusionu update edince bir daha geri gelmiyor bu işlemleri tekrar baştan yapmak gerekiyor.
10 - Corsair için destek konusunda bir şey diyemeyeceğim bununla ilgili bir çözüme ulaşamadım. Bol şans deneyenlere.

Fusion Sürümü, TousLesDrivers.com - Téléchargement gratuit de mises à jour PC (drivers, BIOS, firmwares, applications)
Yarın deneyip yazacağım hocam teşekkür ederim.

Hangi sürüm ve nereden bulacağım hocam Google'da aratınca direkt kendi web sayfası çıkıyor ve sürüm seçeneği sunmuyor.

Hocam görmüyorsa neden paket üzerinde RGB Fusion logosunu koymuşlar gerçekten anlamıyorum. Reddit ve benzeri forumlarda çok detaylı uzun çözüm yöntemleri var ama faydası olur mu bilmiyorum.
Kasaya taktığım Deep Cool RGB LED'leri gördü, RAM'leri görmedi. Arkadaşın yazdığı gibi mutlaka bir çözümü vardır ama uğraşmak istemiyorum. :)

Kasaya taktığım Deep Cool RGB LED'leri gördü, RAM'leri görmedi. Arkadaşın yazdığı gibi mutlaka bir çözümü vardır ama uğraşmak istemiyorum. :)
rgb led ve a-rgb bağlantıları görüyor olması lazım ,fakat Gigabyte anakartlarda kronik ve sacma sapan bir sorun var örneğin 2 adet 4 pinli(aslında W ile 5 olan) 12 v rgb bağlantı soketlerine ayrı ayrı led yada vb bağlantılar yapıldığında bu iki farklı kanal tek kanal olarak çalışıyor, yani iki farklı ışık elde edilmiyor ,ama 5 v a-rgb bağlantısında normal çalışıyor sorun yok. Gigabyt çok güzel anakartlar üretiyor ama yazılımları da bir o kadar sıkıntılı.

Son sürüme kadar görmüyordu. Son sürümde tekrar gördüğü söyleniyor. Görse bile modlar çok az olacağı için ben denemedim. Güncelleyip denemenenizi tavsiye eddrim.

Sayfayı aktif olarak kullanmama karşın ilginç bir şekilde bildirimi görmemişim ve çözümü uygulamayı da unutmuşum :D Bahsettiğiniz eski sürümde çalışıyor fakat bu kez de sistemimin diğer bileşenlerini görmüyor. Yeni sürüme döneyim dedim bu kez de hepsi kayboldu :D MSI sıvı soğutmamın fanlarının desteği olmadığı için onların ışıklandırmasında sarı seçiyorum kırmızı oluyor. Daha kötü bir yazılım görmedim. Geçen yıl cuma indirimlerinde 3000 TL piyasa değerine sahip olan anakartımı şans eseri 700 TL'ye almıştım. Bunu satıp ASUS almak yerine daha fazla kargo beklememek adına üşenip kullanayım dedim ama sağ olsun pişman etti. Donanımı ve doluluğu konusunda kusursuz bir anakart ama benim gibi RGB hastalıklı olanlara çile çektiriyor. Fan, RAM, sıvı soğutma, M.2 SSD hepsi ayrı telden çalıyor. Bu olay sinirlerimi bozuyor. Bu seneki cuma etkinliğinde bu vatandaşı satıp yerine ASUS alıp kurtulacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı