RGB Fusion uygulaması tempered glass ARGB kasanın fanlarını görmüyor

40Haramiler

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba.

"Gigabyte Z690 ud DDR5" bir anakartım var, kasam ise "bitfenix nova mesh SE beyaz, mor tempered glass ARGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa" içinde ARGB kontrolcüsüyle geldi, sorunum şu ki, tüm bağlantıları doğru yaptığım halde RGB Fusion uygulaması kasadaki fanlarımı görmüyor. Kasanın üstünde bir tuş var, reset SW mantığıyla çalışıyor, her bastığımda renk değiştiriyor, ama ben bu işi RGB Fusion'la yapmak istiyorum, anakartımın desteği var, sizce sorun nerede?
Kontrolcüden gelen 3 pinli ARGB anakarttaki soketinde.
Pwn kablosu SYS_FAN'da.
Kontrolcüdeki SATA bağlantısı, fanlar ve LED'ler doğru bağlantıda.

Konu başlığını " RGB Fusion uygulaması ARGB' fanları görmüyor" olarak düzenler misiniz moderatörler, kendi kendine değişmiş.

Son düzenleme:
Denedim dostum, O zaman tanıyor, çok garip aslında, acaba kontrolcünün bağlantı şeması nasıl? Her fanfan 2 adet kablo geliyor, biri LED diğeri fan, bu fan ve LED pinleri kontrolcüde buluşuyor, buraya kadar tamamız, SATA kablosundan güç alıyor, bunda da tamamız, geriye 2 kablo kalıyor, biri ARGB pini, diğeride pwn kablosu, pwn kablom SYS_FAN'larda takılı, hepsini denedim, ARGB kablomda yerinde, zaten 2 tane slot var, çok garip, her şey bakıldığında normal, acaba yazılımsal bir sorun mu var çözemedim.

Kontrolcü kaynaklı. Anakarta kontrolü verse sıkıntı olmaz. Sonuçta anakart ile LED uyumlu.

Kesinlikle haklısın, kontrolcüm bu. Çözmeye çalışıyorum hala 🤷🏻‍♀️

Dosya Ekleri

• IMG_20220804_211848.jpg
    IMG_20220804_211848.jpg
    90,6 KB · Görüntüleme: 44
Örnek bir kablo. Bununla hepsini kontrol edebilirsiniz.

Örnek bir kablo. Bununla hepsini kontrol edebilirsiniz.

Olayı çözdüm, benim gibi bu sıkıntıyı çeken arkadaşlarada faydası olsun, eğer montajı doğru yaptıysanız reset SW kablosunu ya bir Swich'e bağlayın ya da kendini metal bir şeyle kısa devre yaptırın, 5 saniye basılı tutun beyaz ışıklar yanıp kendini sıfırlacak, hemen peşine bir 5 saniye daha basın, gene beyaz ışıklar çıkıp sıfırlacak, sonrasında bir kere basın bu sefer anakarta endekslenecektir, yazılımla yönetebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben size demiştim basılı tutun diye, olmadı demiştiniz. Neyse çözüldü. Tuşlu olanlar maalesef böyle. Biraz fazla basmak gerekiyor. Kumanda olsa MB tuşu ile anakarta veriyor.

Ben size demiştim basılı tutun diye, olmadı demiştiniz. Neyse çözüldü. Tuşlu olanlar maalesef böyle. Biraz fazla basmak gerekiyor. Kumanda olsa MB tuşu ile anakarta veriyor.

Denediğimde olmuyor kısa devre yaptırarak halledebildim, belki de kasanın üstündeki swich de sıkıntı vardı 🤷🏻‍♀️keşke bu sistemler universal kumandalarla sağlansa, çok daha rahat olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı