RGB girişi olmayan anakarta uygulama kontrollü RGB fan takmak

TowardsToFlames

Hectopat
Merhabalar Corsair Spec Delta kasam ve modelini tam hatırlamadığım RGB girişi olmayan bir ASUS anakartım var. Kasamda toplam 3 tane RGB fan var ama anakartta RGB girişi olmadığı için küçük RGB kontrolcülerden kullanıyorum ve her renk değişiminde kasamın içini açıp tıklamam gerekiyor. Sanırım buna çözüm olabilecek bir cihaz buldum bunun kullanım alanı benim kasamda olduğu gibi durumlar mı? Eğer değilse başka ne kullanabilirim bütün fanları aynı anda da olsa sürücü ile kontrol etmek istiyorum. Eğer bir çözüm bulabilirsem CPU fanını da RGB almayı düşünüyorum.

Kontrolcü üzerinde 2 pinli giriş varsa reset SW butonunu anakarttan söküp kontrolcüye bağlayabilirsin hocam PC'ye reset atamazsın ama fan aydınlatmaları arasında geçiş yaparsın. Eğer yoksa ve başka kontrolcü alacakasan ARGB kontrolcüler ile RGB kontrolcülerin fan soketleri farklı olabilir yeni kontrolcü alırken sendeki fanların soketine göre olduğuna dikkat ederek alırsın.

Hocam şimdi senin kasana baktım da kontrolcü yok sanırım kumandalı bir RGB kontrolcü alabilirsin veya bunun Bluetooth olan modelleri de var.

Son düzenleme:
Kontrolcü üzerinde 2 pinli giriş varsa reset SW butonunu anakarttan söküp kontrolcüye bağlayabilirsin hocam PC'ye reset atamazsın ama fan aydınlatmaları arasında geçiş yaparsın. Eğer yoksa ve başka kontrolcü alacakasan ARGB kontrolcüler ile RGB kontrolcülerin fan soketleri farklı olabilir yeni kontrolcü alırken sendeki fanların soketine göre olduğuna dikkat ederek alırsın.

Hocam şimdi senin kasana baktım da kontrolcü yok sanırım kumandalı bir RGB kontrolcü alabilirsin veya bunun Bluetooth olan modelleri de var.
Şuan buna benzer bir şey kullanıyorum 3 fanıda tek girişe dönüştüren bi kabloya bağlıyorum o kabloyuda bu kontrolcüye tskıyorum ve tuşlarla kontrol ediyorum. Kumandalı veya Bluetooth yerine bilgisayar üzerinde bir yazılımdan kontrol etme imkanım var mı diye arıyorum. 2 Pin değil yanlış hatırlamıyorsam 4 pin rgbler. USB ile vb. pcye bağlayabileceğim bir rgb controller arıyorum kısaca.

Bilgisayar üzerinden kontrol edebilmek için anakartta RGB pinleri olması gerekir. Sizin fanlar 12v RGB olduğu için kontrolcü de pek bulunmuyor. En azından kumanda veya Bluetooth ile kontrol edersiniz.

Bilgisayar üzerinden kontrol edebilmek için anakartta RGB pinleri olması gerekir. Sizin fanlar 12v RGB olduğu için kontrolcü de pek bulunmuyor. En azından kumanda veya Bluetooth ile kontrol edersiniz.
Sanırım son çarem kumanda olucak. Eğer öyle olursa kasanın içinde olmasına rağmen bluetoothla kontrol edebilirmiyim yoksa kasanın dışına bi şekilde çıkarmam lazım mı?

Bildiğim kadarıyla kasanın içindeyken de çalıştırıyor infrared alıcısı yok çünkü Bluetooth ile de telefondan kontrol ediliyor olması lazım

Geri
Yukarı