RGB girişi olmayan kasaya RGB fan takabilir miyim?

Orhan Z

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

MSI B450 GAMING Plus Max anakartım var. Ayrıca MSI Mag Forge 100R kasam da var. Sorum şu;

Anakartımda RGB girişi yok. Ama kasada bir modül var 6 RGB fanı bağlayabiliyorsunuz. Yani 6 fanı tek fan gibi kullanıyorsunuz, diye biliyorum. Yanlış söylediysem düzeltin. Ayrıca kasada RGB tuşu var. Benim anakartımda RGB girişi yok, 4 pinli bir giriş var. RGB yazıyor ama RGB girişleri 3 pinli. Bu durumda aşağıda kullanma kılavuzunda görüldüğü gibi sadece kasadaki tuşu kullanırsam nasıl olur? RGB kontrolü yapılır mı? Kendin dene gör demeyin. Çünkü parçaları tek tek topluyorum, sistem henüz hazır değil.

124B2D5C-2157-4AE7-BD1B-0A8EC78C20D9.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kasa var bende. B365M PRO VDH anakartımda rgb fan girişi olmadığı için ön rgb fanları pc den kontrol edemiyorum. Sizin kartta da sanırım giriş yok. İsmini hatırlayamadığım bir dönüştürücü ile oluyordu bir tek o da uymuyordu benim karta...

Anakartınızın RGB desteği var. Ama dediğinize göre büyük ihtimal kasanın kendi kontrolcüsü bulunuyor. Onu SATA ile güce bağlarsanız dediğiniz RGB tuşundan kontrol edebilirsiniz.
Anakartınızın RGB desteği var. Ama dediğinize göre büyük ihtimal kasanın kendi kontrolcüsü bulunuyor. Onu SATA ile güce bağlarsanız dediğiniz RGB tuşundan kontrol edebilirsiniz.

Anakartınızın altında Gaming Plus yazısı var. Tam "P" harfinin altında 4 pin RGB girişi bulunmakta.

Anakartınızın altında Gaming Plus yazısı var. Tam "P" harfinin altında 4 pin RGB girişi bulunmakta.
Anakartımda ki 4 pin RGB girişi ne işe yarıyor o zaman ?

Kasanın fanlar ARGB olduğu için, anakartınızdaki RGB portlarına takıp yazılımdan kontrol edemezsiniz. Kasanın üstündeki LED tuşuyla kontrol edebilirsiniz. Ben de öyle yapıyorum.

Resimde gözüktüğü gibi.

Dosya Ekleri

• b450-gaming-plus-tuning-1920.png
    b450-gaming-plus-tuning-1920.png
    557,2 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 32
Burada belirtmiş kontrolcü zaten öndeki tuşa bağlı geliyor. Tek yapmanız gerek kontrolcüye SATA koblosu ile güç vermek.

Yeni konular

Geri
Yukarı