RGB Header'den (4 pin) fan kontrol Hub (3 pin) bağlama

h.ismail

Centipat
Venom FC-9270G kasa satın aldım. 4 RGB fan + fan kontrol Hub'la beraber geldi. Normalde kumandası var ama kullanma kılavuzunda yazana göre Aura Sync uyumluymuş. Bende ASUS Prime B450M-A anakart var. RGB header çıkışı 4 pin ama fan kontrol Hub'ın da bağlamam gereken konnektör 3 pin. İnternette baktığım 4 pin to 3 pin dönüştürücülerin 3 pin tarafı geniş ve uyumsuz. Satın aldığım firmaya mail attım onların bilgi yokmuş "Anakartın firmasına mail atın." dediler. Kontrol Hub'ını anakartıma nasıl bağlayabillirim ve uyumlu kabloyu nereden temin edebilirim?

20200527_224905.jpg

20200527_224920.jpg

20200527_230037.jpg

Ne yazık ki mümkün değil. 4 Pin to 3 Pin dönüştürücü dediğiniz cihazlar düzgün çalışmıyor. Anakartınızda 3 Pin (Argb) girişi olmadığı için kumandayla kontrol etmek zorundasınız.

Merhaba bende de aynı fan kontrolcü var fan hız ayarını anakarttan yapmak istiyorum siz kablo bulabildiniz mi?

Bazı yabancı kaynaklı yerlerdede araştırdım 3 pin ile 4 pin arasın da voltaj farkı olduğu için dönüştürücü alınması gerekiyormuş ayrıca fan kontrolcusunde fan hızını ayarlamak için bir kablo girişi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı